Պուտինը Կիմ Չեն Ունի հետ կհանդիպի ապրիլի 25-ին Վլադիվոստոկի Ռուսկի կղզում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ունը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ կհանդիպի ապրիլի 25-ին՝ Վլադիվոստոկի Ռուսկի կղզում՝ Հեռավորարեւելյան դաշնային համալսարանի տարածքում: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է «Կոմերսանտը»՝ վկայակոչեով մի շարք աղբյուրներ:
Նույն օրվա երեկոյան Պուտինը կմեկնի Չինաստան «Գոտիներ եւ ուղիներ» երկրների գագաթանաժողովին: Ճշտվում Է, որ Հեռավորարեւելյան դաշնային համալսարանի ավանը որպես հանդիպման վայր ընտրել Է հյուսիսկորեական կողմը: Փհենյանում այդ տարբերակն են պնդել անվտանգության պահանջների պատճառով:
Ապրիլի 18-ին Կրեմլը հայտարարել Էր, որ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ունը նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով Ռուսաստան կայցելի ապրիլի երկրորդ կեսին: Դա կլինի ԿԺԴՀ-ի ներկայիս ղեկավարության առաջին այցը երկիր:

Ким Чен Ыном встретится с Путиным 25 апреля острове Русский во Владивостоке
Лидер Северной Кореи Ким Чен Ын встретится с президентом России Владимиром Путиным 25 апреля на территории Дальневосточного федерального университета на острове Русский во Владивостоке. Как передает Арменпресс, об этом пишет «Коммерсантъ» со ссылкой на ряд источников.
Вечером того же дня Путин отправится в Китай на саммит стран «Пояса и пути». Уточняется, что кампус ДВФУ в качестве места для встречи выбрала северокорейская сторона. В Пхеньяне настояли на этом варианте из-за требований к безопасности.
18 апреля Кремль объявил, что лидер Северной Кореи Ким Чен Ын посетит Россию по приглашению президента Владимира Путина во второй половине апреля. Это будет первый визит нынешнего руководителя КНДР в страну.