Ոստիկանները քաղաքացու՝ փայտանյութով բեռնված ավտոմեքենան տեղափոխել են հատուկ պահպանվող տարածք
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի «Դսեղի անտառտնտեսության» «Իքատակ» կոչվող տարածքում ապրիլի 19-ին՝ ժամը 16.10-ի սահմաններում, ստուգվել է Մարց գյուղի բնակիչ Արթուր Հ․-ի վարած «Ֆորդ Տրանզիտ» ավտոմեքենան, որը բեռնված է եղել շուրջ 2 խմ հաճարենու փայտանյութով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից, պարզվել է, որ փայտանյութը պատկանում է Ալավերդու բնակիչ Արմեն Հ․-ին, որը փայտանյութի համար փաստաթուղթ չի ներկայացրել և հայտնել է, որ ապրիլի 15-ին՝ ժամը 09.00-ի սահմաններում, հատել է քամատապալ մեկ հաճարենի:

Груженный древесными материалами автомобиль гражданина полицейские перевезли на особо охраняемый участок
Груженный  древесными материалами   автомобиль гражданина полицейские  перевезли
на особо охраняемый  участок
На территории «Икатак» Дсехского лесного хозяйства НКГО «Айантар» 19 апреля в 16.00 часов был осмотрен автомобиль «Форд Транзит» жителя  села Марц Артура Г., груженный  2 кб/м букового материала.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ полиции РА,  выяснилось, что  древесина принадлежит жителю Алаверди Армену Д., который  не  представил соответствующих документов на материалы и заявил, что срубил один бук 15 апреля примерно в 09.00 часов.