Լոնդոնում ոստիկանությունը բերման Է ենթարկել գրեթե 300 բնապահպանական ակտիվիստների
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոնդոնի ոստիկանությունը բերման Է ենթարկել 290 բնապահպանական ակտիվիստների, որոնք ապրիլի 15-ից բողոքի ակցիաներ են անցկացնում Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքում: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Սքոթլանդ յարդի մամուլի ծառայությունը: «Բերման ենթարկվածների թիվը երկու օրվա ընթացքում հասել Է 290-ի»,- տեղեկացրել Է ոստիկանությունը:
Ապրիլի 15-ին ՏԱՍՍ-ն իրադարձությունների վայրից հաղորդել Էր, որ Extinction Rebellion կազմակերպության ակտիվիստները Լոնդոնի կենտրոնում արգելափակել են լիաբեռնված տրասպորտային ճանապարհները՝ բողոքելով շրջակա միջավայրի աղտոտման դեմ: Այդ ժամանակ Էլ ոստիկանության աշխատակիցները հասարակական կարգի խախտման համար բերման են ենթարկել 122 մարդու:
Բնության պաշտպաններն ապրիլի 16-ին շարունակել են իրենց ակցիաները՝ հրաժարվելով դադարեցնել Վաթեռլոոյի կամրջի արգելափակումը, ինչի հետեւանքով ոստիկանների կողմից բերման Է ենթարկվել 168 մարդ: Կարգի պահապանները նաեւ ցուցարարների են ձերբակալել Լոնդոնի Օքսֆորդ-սերքուս բանուկ խաչմերուկում: Extinction Rebellion-ի ակտիվիստները պլանավորում են առաջիկա երկու շաբաթվա ընթացքում շարունակել ցույցերը Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքի ճանապարհներին:

Полиция задержала почти 300 экологических активистов в Лондоне
Полиция Лондона задержала 290 экологических активистов, которые с понедельника проводят акции протеста в центре британской столицы. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом во вторник сообщила пресс-служба Скотленд-Ярда.
"Общее число задержанных за два дня достигло 290 человек", - информировала полиция.
В понедельник корреспондент ТАСС с места событий сообщил, что активисты организации Extinction Rebellion блокировали загруженные транспортные артерии в центре Лондона, протестуя против загрязнения окружающей среды. Тогда же сотрудники полиции за нарушение общественного порядка задержали 122 человека.
Защитники природы продолжили свои акции во вторник, отказываясь разблокировать мост Ватерлоо, в результате чего полицейскими были задержаны 168 человек. Стражи порядка также задерживали демонстрантов на оживленном лондонском перекрестке Оксфорд-серкус.
Активисты Extinction Rebellion планируют в течение ближайших двух недель продолжать устраивать демонстрации на дорогах британской столицы.