Հայկական առաջապահ ստորաբաժանումները կասեցրել են հակառակորդի ինժեներական աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան հատվածում մարտի 26-ին, ժամը 16։30-ի սահմաններում մասնավորապես՝ Բերդավան գյուղի մերձակայքում տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ, միջդիրքային տարածքում, ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումները փորձել են ինժեներական աշխատանքներ իրականացնել՝ մոտեցնելով իրենց դիրքերը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, չենթարկվելով հայկական առաջապահ ստորաբաժանումների նախազգուշացումներին՝ ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ Պատասխան կրակով հակառակորդը լռեցվել է, ինժեներական աշխատանքները՝ կասեցվել։

Передовые подразделения ВС Армении предотвратили инженерные работы противника
На северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы 26 марта, около 16:30, подразделения вооруженных сил Азербайджана попытались провести инженерные работы в направлении своих позиций, расположенных вблизи села Бердаван, и приблизить свои позиции.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства обороны Республики Армения, не подчиняясь предупреждениям передовых подразделений армянских подразделений, азербайджанские вооруженные силы открыли огонь по армянским позициям. Противник был заглушен ответным огнем, инженерные работы были приостановлены.