Մահացել Է Պուլիտցերյան մրցանակի կրկնակի դափնեկիր Ռասել Բեյքերը. AP
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 93 տարեկան հասակում մահացել Է ամերիկացի երգիծաբան գրող, Պուլիտցերյան մրցանակի կրկնակի դափնեկիր Ռասել Բեյքերը: Հունվարի 23-ին այս մասին հայտնել Է Associated Press (AP) գործակալությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Բեյքերը գրող Էր, Էսսեիստ եւ լրագրող: Պուլիտցերյան մրցանակը՝ ժուռնալիստիկայի, գրականության եւ երաժշտության բնագավառում ամերիկյան հեղինակավոր պարգեւը, նա ստացել Է «Հասունացում» (Growing Up, 1982) ինքնակենսագրության եւ The New York Times թերթում հրապարակված հոդվածների համար, որտեղ 1962-ից մինչեւ 1998 թվականը նա վարում Էր «Տեսաբան» սյունակը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

AP: умер лауреат Пулитцеровской премии Рассел Бейкер
Американский писатель-сатирик, дважды лауреат Пулитцеровской премии Рассел Бейкер умер в возрасте 93 лет. Об этом в среду сообщило агентство Associated Press.
Бейкер был писателем, эссеистом и журналистом. Пулитцеровскую премию - престижную американскую награду в области журналистики, литературы и музыки - он получил за автобиографию "Взросление" (Growing Up, 1982) и заметки для газеты The New York Times, где он вел колонку "Обозреватель" с 1962 по 1998 годы, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.