ՀՀ-ն ու ՌԴ-ն պետք է պահպանեն ՀԱՊԿ մասով դինամիկ համագործակցությունը. Պուտին
ՄՈՍԿՎԱ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական Մոսկվան և Երևանը պետք է համագործակցեն անվտանգության ոլորտում՝ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության և այլ ինտեգրացիոն միությունների գծով: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Ռիա-նովոստի»-ն, այդ մասին ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Կարծում եմ, որ դինամիկան լավն է, պետք է այն պահպանել: Մենք պատրաստ ենք այդ անել, կանենք ամեն հնարավորը, որպեսզի հարաբերությունների նման մակարդակը պահպանվի ոչ միայն այդ ոլորտում (տնտեսություն), այլեւ այլ ուղղություններով: Նկատի ունեմ նաև անվտանգության ապահովման ոլորտը, ՀԱՊԿ մասով մեր համագործակցությունը: Խոսենք Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում տնտեսական համագործակցության մասին», - ասել է Պուտինը՝ հավելելով, որ այս հանդիպումը բավականին հարուստ օրակարգ ունի:
Իր հերթին Նիկոլ Փաշինյանը հաստատել է, որ Հայաստանը մտադիր է բոլոր ուղղություններով զարգացնել հարաբերությունները ՌԴ-ի հետ, դրականորեն է տրամադրված ԵԱՏՄ շրջանակներում ինտեգրացիայի հարցում։

Armenia, Russia should preserve cooperation in the sidelines of CSTO – Putin
YEREVAN, DECEMBER 27, ARMENPRESS. Official Moscow and Yerevan should cooperate in the sphere of security in the sidelines of the Collective Security Treaty Organization and other integration unions, ARMENPRESS reports, citing “Ria Novosti”, Russian President Vladimir Putin announced in a meeting with acting PM of Armenia Nikol Pashinyan.
“I think there is a positive dynamic, and it should be preserved. We are ready to do that and will do everything possible to preserve such a high level of relations not only in that sphere (economy), but also other directions. I mean also the security sphere and our cooperation in the sidelines of the CSTO”, Putin said.
Pashinyan noted that Armenia is interested in developing relations with Russia in all the directions and has positive approach towards integration in the sidelines of the EAEU.