Արա Բաբլոյանը լիազորություններն ավարտելու նախաշեմին հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության հետ
Արա Բաբլոյանը լիազորություններն ավարտելու նախաշեմին հանդիպումներ է ունեցել
ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Ազգային ժողովի նախագահի լիազորությունների ավարտման նախաշեմին հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի ու Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպումների ընթացքում կարեւորվել է օրենսդիր մարմնի դերակատարությունը կառավարման խորհրդարանական համակարգին անցած երկրի առաջընթացի գործում, մասնավորապես օրենսդրական դաշտի կատարելագործման, վերահսկողական գործառույթների իրականացման, քաղաքական ուժերի ու քաղաքացիական հասարակության կայացման, օրենսդրական գործունեության թափանցիկության ապահովման, հաշվետվողականության ու օրինաստեղծ գործընթացներում հանրության մասնակցության ընդլայնման ուղղությամբ:
Ամփոփվել ու արժեւորվել են 6-րդ գումարման ՀՀ Ազգային ժողովի օրինաստեղծ գործունեությունը, միջազգային հարթակներում ու խորհրդարանական կառույցներում իրականացված աշխատանքը:
Կողմերը հույս են հայտնել, որ նորընտիր Ազգային ժողովը կշարունակի ձեւավորված խորհրդարանական ավանդույթները` նոր լիցք ու որակ հաղորդելով օրենսդիր մարմնի գործունեությանը:

Speaker Babloyan holds meetings with top leadership of Armenia on the eve of completion of his term in office
Speaker Babloyan holds meetings with top leadership of Armenia on the eve of completion of
his term in office
YEREVAN, DECEMBER 25, ARMENPRESS. Speaker of the Parliament of Armenia Ara Babloyan had meetings with President Armen Sarkissian, Acting Prime Minister Nikol Pashinyan and His Holiness Garegin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, on the eve of completion of his term in office, the Parliament told Armenpress.
During the meetings the role of the Parliament in the country’s progress was emphasized, in particular in the directions of improving the legislative field, conducting control functions, development of political forces and civil society, ensuring transparency of legislative activity and etc.
The legal activities of the Parliament of 6th convocation, the works carried out in international platforms and parliamentary structures have been summed up and appreciated.
The officials expressed hope that the newly-elected Parliament will continue the parliamentary traditions aimed at boosting the activity of the legislative body.