Բելառուսական «Բելտա»-ի տնօրենը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Արմենպրես»-ի 100-ամյակի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսական «Բելտա» գործակալության գլխավոր տնօրեն Իրինա Ակուլովիչը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Արմենպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Արամ Անանյանին՝ գործակալության հիմնադրման 100-ամյա տարեդարձի կապակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ուղերձում, մասնավորապես ասված է.
«Հարգելի Արամ Լևոնի, շնորհավորում եմ Ձեզ նշանակալի օրվա՝ «Արմենպրես»-ի հիմնադրման 100-ամյակի կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ն այսօր հզոր մեդիա կառույց է, Հայաստանի կյանքի մասին տեղեկատվության հավաստի աղբյուր: Աշխատակիցների հարուստ փորձը, պրոֆեսիոնալիզմը, նոր տեխնոլոգիաների կիրառումը գործակալությանը հնարավորություն են տալիս առաջատար դեր ունենալ երկրի հանրային կյանքում, ակտիվորեն զարգացնել միջազգային համագործակցությունը: Մաղթում եմ Ձեզ երջանկություն, առողջություն, ստեղծագործական հաջող գործունեություն»:

Belarussian BelTA news agency’s Director General extends congratulations on 100th anniversary of ARMENPRESS
Belarussian BelTA news agency’s Director General extends congratulations on 100th anniversary
of ARMENPRESS
YEREVAN, DECEMBER 18, ARMENPRESS. Director General of BelTA news agency Irina Akulovich sent a congratulatory letter to Director of ARMENPRESS news agency Aram Ananyan on the 100th anniversary of the news agency’s establishment.
The letter reads: “Dear Mr. Ananyan, I congratulate you on this remarkable day – the 100th anniversary of the foundation of ARMENPRESS. Today ARMENPRESS is a powerful media structure, a reliable source of information about Armenia’s life. The rich experience, professionalism of its staff, the use of new technologies enable the agency to have a leading role in the country’s public life, actively develop the international cooperation. I wish you happiness, health and successful creative activity”.