Հայաստանի նախագահն ու Վրաստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել հայ- վրացական հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ
Հայաստանի նախագահն ու Վրաստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել հայ-
վրացական հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը  Թբիլիսիում առանձնազրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Արմեն Սարգսյանին Վրաստանի նորընտիր նախագահի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու համար և ընդգծել, որ հաճելի է Հայաստանի նախագահին հյուրընկալել Վրաստանում։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ իր համար նույնպես պատիվ է Վրաստանի համար այս կարևոր իրադարձությունների շրջանում գտնվել հարևան ու բարեկամ երկրում։
Հանդիպմանը Հայաստանի նախագահն ու Վրաստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել հայ-վրացական հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ, ընդգծել արդյունավետ համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում առավել խորացնելու կարևորությունը։ Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել առևտրատնտեսական կապերի զարգացման, կրթության և մշակութային ոլորտներում փոխգործակցության հարցերին։

Президент Армении и премьер-министр Грузии обменялись мыслями о повестке дня армяно-грузинских отношений
Президент Армении и премьер-министр Грузии обменялись мыслями о повестке дня
армяно-грузинских отношений
В рамках рабочего визита в Грузию, президент Республики Армения Армен Саркисян провел в Тбилиси беседу тет-а-тет с премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе президента Армении, премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе поблагодарил президента Республики Армения Армена Саркисяна за его участие в церемонии принятия присяги новоизбранного президента Грузии, и подчеркнул, что очень приятно принимать в Грузии президента Армении.
Президент Республики Армения Армен Саркисян отметил, что для него также честь находится в соседней и дружественной стране во время столь важных событий.
Президент Армении и премьер-министр Грузии обменялись мыслями о повестке дня армяно-грузинских отношений, подчеркнули необходимость еще большего углубления сотрудничества в различных сферах. В частности, речь шла о сотрудничестве в деле развития торгово-экономических связей, образования и культуры.