Արարատ Միրզոյանը ինտենսիվ չի զբաղվի քարոզարշավով. «Իմ քայլը» դաշինքի ակտիվ դերակատարը կլինի Նիկոլ Փաշինյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավով ինտենսիվ չի զբաղվի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Միրզոյանն ասաց նոյեմբերի 14-ին կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում:
«Ես մտադիր չեմ շատ ինտենսիվ քարոզարշավով զբաղվել, ամենայն հավանականությամբ` այդ շրջանում արձակուրդ չեմ վերցնի։ Բոլոր մարդիկ, ովքեր կլինեն նախընտրական ցուցակում ու կլինեն պաշտոնյա, քարոզարշավով կզբաղվեն այնպես, ինչպես սահմանում է ՀՀ օրենսդրությունը: Եթե կլինեն պաշտոններ, որոնց դեպքում անհրաժեշտ է գնալ արձակուրդ` կգնան։ Վարչապետի պաշտոնակատարը շատ ակտիվ ներգրավված կլինի քարոզարշավում։ Նա կլինի շատ ակտիվ դերակատարը։ Գաղտնիք չէ, որ Փաշինյանը չափազանց սիրված է ժողովրդի կողմից ու միամտություն կլինի կարծել, որ որևէ քաղաքական ուժ պետք է իրեն ճոխություն թույլ տա հրաժարվել այդ մարտավարական առավելությունից, որն իրեն հաջողություն է բերում։ Բայց Փաշինյանի կողքին միշտ եղել են մարդիկ շատ լուրջ դերակատարներ են, որոնցից ամեն մեկն իր կարևոր գործն է անում»,- ասաց Միրզոյանը:
Առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատարն անդրադարձավ նաև այն հարցին, թե ում են իրենք դիտարկում, որպես ընդդիմություն:
«Եթե մենք մեծամասնություն կազմենք ու լինենք իշխանություն, ես ընդդիմություն կհամարեմ բոլոր նրանց, ովքեր չեն ընդգրկվի ձևավորվելիք կառավարությունում։ Մեզ որևէ ձևական գրապանային ընդդիմություն երբեք պետք չի եղել ու պետք չի լինելու»,- ասաց նա:
Արարատ Միրզոյանը ընտրությունների արդյունքների վերաբերյալ կանխատեսումներ չարեց, նշելով, որ դա անշնորհակալ աշխատանք է:

Арарат Мирзоян не будет активен в предвыборной кампании: эту роль в блоке «Мой шаг» сыграет Никол Пашинян
И.о. вице-премьера Армении Арарат Мирзоян не будет активен в предвыборной кампании блока «Мой шаг». Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал сам  Арарат Мирзоян.
«Я не намерен быть активным в предвыборной кампании блока «Мой шаг». Вероятно, я не пойду в этот период в отпуск. Все те, кто задействован в списках кандидатов, будут вести агитацию в рамках закона.не секрет – как любят Пашиняна в народе, было бы наивным полагать, что наша политическая сила может допустить такую роскошь и отказаться от его участия  в кампании. Активную роль в блоке «Мой шаг» сыграет Никол Пашинян, и ряддом с ним множество людей, каждый из которых делает свое важное дело»,- сказал он.
Как сообщалось ранее, опубликован предвыборный список блока «Мой шаг». Как передает «Арменпресс», его возглавляет и.о.премьер-министра Армении Никол Пашинян. На втором месте – и.о.вице-премьера Арарат Мирзоян, на третьем – лидер блока «Елк» в НС Армении Лена Назарян. Первая десятка списка выглядит следующим образом:
1. Никол Пашинян
2. Арарат Мирзоян
3. Лена Назарян
4. Тигран Авинян
5. Араик Арутюнян
6. Ален Симонян
7. Сасун Микаелян
8. Лилит Макунц
9. Сурен Папикян
10. Заруи Батоян
Кроме Никола Пашиняна, все остальные кандидаты из списка будут участвовать и в рейтинговом голосовании. Последний срок представления предвыборных списков в ЦИК – 14 ноября.