Կալիֆոռնիայում անտառային հրդեհների զոհերի թիվը հասել Է 31-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Կալիֆոռնիայի նահանգի հյուսիսային եւ հարավային մասերում անտառային հրդեհների հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել Է 31-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Associated Press գործակալությունը՝ վկայակոչելով տեղական իշխանություններին: Բյութի օկրուգի շերիֆի տվյալներով՝ նահանգի հյուսիսում գրեթե ամբողջովին այրված Պարադայս քաղաքում հայտնաբերվել Է վեց մարդու մարմին:
Ավելի վաղ տեղեկացվել Էր, որ այդ շրջանում հրդեհները 23 մարդու կյանք են խլել, իսկ Կալիֆոռնիայի հարավում՝ երկու: Նահանգի հյուսիսում անհայտ Է մնում 228 մարդու ճակատագիրը: Կալիֆոռնիայի այդ օկրուգում անտառային հրդեհը ամենամեծ թով զոհերի Է բերել այն ժամանակվանից ի վեր, երբ իշխանություններն սկսել են գրանցել նման տեղեկատվությունը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալույթունը:

Число жертв лесных пожаров в Калифорнии возросло до 31
Суммарное число погибших при лесных пожарах в северной и южной частях Калифорнии выросло до 31 человека. Как передает Арменпресс, об этом сообщило в воскресенье агентство Associated Press со ссылкой на местные власти.
Как оно отмечает, по данным шерифа округа Бьютт Кори Хонеа, на севере штата в почти полностью выгоревшем городе Парадайс обнаружены тела шести человек. В субботу сообщалось, что пожары в данном районе унесли жизни 23 человек, а на юге Калифорнии - двух.
Согласно оценкам Хонеа, на севере штата остается неизвестной судьба 228 человек. Как отмечает агентство, лесной пожар в данном районе Калифорнии привел к наибольшему числу жертв за все время с тех пор, как власти начали фиксировать такую информацию.