Նախագահին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ղրղզական Հանրապետության դեսպանը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ղրղզական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Բոլոտ Օթունբաևը (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի գրասենյակից, նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել և հաջողություններ է մաղթել նորանշանակ դեսպանին՝ վստահություն հայտնելով, որ նա իր ավանդը կբերի հայ-ղրղզական հարաբերությունների զարգացման գործում։ Նախագահը նշել է, որ քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը, առևտրատնտեսական և հումանիտար կապերի խորացումը բխում են երկու բարեկամ ժողովուրդների շահերից:
Ղրղզական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օթունբաևն իր հերթին վստահեցրել է, որ հնարավոր ամեն ջանք կներդնի՝ երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության հետագա զարգացման ու ընդլայնման համար։

New Ambassador of Kyrgyzstan presents credentials to Armenian President
YEREVAN, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. New Ambassador of Kyrgyzstan to Armenia Bolot Otunbayev (residence in Moscow, Russia) on November 5 presented his credentials to President Armen Sarkissian, the Presidential Office told Armenpress.
During the meeting the Armenian President congratulated the Ambassador on appointment and wished him success, expressing confidence that he will contribute to the development of the Armenian-Kyrgyz relations. The President said the intensification of political dialogue, the deepening of commercial and humanitarian relations derive from the interests of the two friendly peoples.
In his turn the Ambassador assured that he will make all efforts to further develop and expand the bilateral and multilateral cooperation.