Ucom ընկերության գլխավոր տնօրենը խոսել է անձնային աճի և կառավարման որակի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ելույթ է ունեցել «Երեֆան» բիզնես միջոցառմանը, որի ընթացքում իրենց ոլորտում հաջողած մասնագետները ներկայացրին բիզնես տրանսֆորմացիայի ամենահիշարժան օրինակները՝ անդրադառնալով բիզնեսի հիմնական գործառույթներին, ինչպիսիք են՝ օպերացիոն մենեջմենթ, մարքեթինգ, ֆինանսներ, մարդկային ռեսուրսներ, վաճառք։
Ռալֆ Յիրիկյանի ելույթը նվիրված է եղել «Անձնային աճը և զարգացումը՝ որպես արդյունավետ ղեկավար դառնալու գրավական» թեմային, որի շրջանակներում նա ներկայացրել է, թե ինչպես կարող է ղեկավարն, իր թիմին ոգեշնչելով, օրինակ ծառայելով և ընկերության արժեքները տարածելով, ապահովել թիմի արդյունավետությունն ու մշտական զարգացումը։
«Բոլորը գիտեն, որ լավ ղեկավարը պիտի լինի իր ոլորտի գիտակ մասնագետ ու փորձառու կառավարիչ, կարողանա աշխատանքը ճիշտ բաշխել։ Բայց, կարծում եմ, պետք է ավելի հաճախ քննարկենք, թե ինչպես կարող է ղեկավարն իր անձնային որակներով ու արժեքներով ոգեշնչել իր աշխատակիցներին, տարածել առողջ մտածելակերպն ու էթիկայի բարձր նորմերը, ինչը միշտ լավ է անդրադառնում ընկերության բոլոր ցուցանիշների վրա», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Նշվում է, որ միջոցառումը կազմակերպել է «Թարգեթինգ» ընկերությունը՝ նպատակ ունենալով քննարկել տնտեսական գործունեության հնարավորություններն ու հեռանկարները։
«Անչափ ոգևորված ենք, որ այսօր հաջողվեց ստեղծել մի հարթակ, որը ոչ միայն համախմբեց 200-ից ավել գործարարների ու փորձառու մենեջերների, այլև հնարավորություն ընձեռեց Ռալֆ Յիրիկյանի նման բարձրակարգ փորձագետներին իրենց գիտելիքներն ու փորձը կիսել հայ գործարար համայնքի հետ։ Վստահ եմ, որ այսօրվա ելույթներն ու քննարկումները լուրջ խթան կհանդիսանան հայկական բիզնես էկոհամակարգի զարգացման համար՝ բացահայտելով նոր հնարավորություններ ու լուծումներ, որոնք կարող են իրական բեկում մտցնել մեր բիզնես միջավայրում և ոչ միայն»,- ասել է «Թարգեթինգ» ընկերության տնօրեն Գոռ Կարապետյանը:

Гендиректор Ucom выступил с речью о личностном росте и качественном управлении
Генеральный директор Ucom Ральф Йирикян выступил на деловом мероприятии «Ерефан», в ходе которого успешные в своих сферах профессионалы представили наиболее запоминающиеся примеры бизнес-трансформации, касающиеся основных функций бизнеса, таких как операционное управление, маркетинг, финансы, человеческие ресурсы, продажи.
Выступление г-на Йирикяна было посвящено теме «Личностный рост и развитие как ключ к становлению эффективного лидера». В своей речи он представил, как лидер может обеспечить эффективность и постоянное развитие своей команды, вдохновляя сотрудников, служа им примером и распространяя ценности компании.
«Всем известно, что хороший руководитель должен обладать профессиональными знаниями и опытом управления, должен уметь правильно распределять работу. Но, я думаю, нам следует чаще обсуждать, как лидер может вдохновлять сотрудников своими личными качествами и ценностями, распространять здоровое мышление и высокие этические стандарты, что всегда положительно сказывается на всех показателях компании», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Стоит отметить, что мероприятие было организовано компанией «Таргетинг» с целью обсуждения возможностей и перспектив экономической деятельности.
«Мы чрезвычайно рады, что сегодня нам удалось создать платформу, которая не только объединила более 200 бизнесменов и опытных менеджеров, но и предоставила возможность экспертам высокого уровня, таким как Ральф Йирикян, поделиться своими знаниями и опытом с бизнес-сообществом Армении. Я уверен, что сегодняшние выступления и дискуссии станут серьезным стимулом для развития бизнес-экосистемы Армении, раскроют новые возможности и решения, способные совершить настоящий прорыв в нашей бизнес-среде и не только», - заявил Гор Карапетян, директор компании «Таргетинг».