Ռազմական ոստիկանությունում հայտնաբերված անորակ վարտիքների գործով հարուցվել է քրգործ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ՊՆ զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչության և ՊՆ ՌՈ աշխատանքային պլանի համաձայն զորքերում իրականացվող աշխատանքների շրջանակում N զորամասում հայտնաբերվել էին զինվորական վարտիքներ, որոնք բացարձակապես չէին համապատասխանում ՊՆ կարիքների համար ձեռք բերվող նմանատիպ ապրանքների տեխնիկական բնութագրերին և որոնց կրումը հարիր չէր զինծառայողներին:
Ստուգումների արդյունքում հայտնաբերվել էր 10000 անորակ վարտիք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ Ռազմական ոստիկանության աշխատակիցների հետաքննության արդյունքում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ։ Կատարվում է նախաքննություն։

По делу о бракованных трусах в военной полиции возбуждено уголовное дело
Управление социальной защиты военнослужащих Министерства обороны Армении ивоенная полиция Минобороны Армении врамках плановых проверок, осуществленных ввоинских частях, водной извоинской части обнаружили некачественные трусы длясолдат. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Министерства обороны Армении.
В ходе плановых проверок выяснилось, что нижнее белье несоответствовало стандартам инормам уставленным Минобороны Армении. Они оказались непригодны дляношения.
Возбуждено уголовное дело почасти 2 статьи 376 УК Армении (Халатное отношение начальника илидолжностного лица кслужбе, причинившее существенный вред. Наказывается лишением свободы насрок оттрех дошести лет). Ведется следствие.