Մարտունի քաղաքը ցնցված է դպրոցի տնօրեն Նաիրի Մովսիսյանի ինքնասպանության դեպքից
ԳԱՎԱՌ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի քաղաքի բնակչությունը ցնցված է թիվ 2 հիմնական դպրոցի տնօրեն Նաիրի Մովսիսյանի ինքնասպանության դեպքից, որը տեղի է ունեցել 2018 թվականի օգոստոսի 26-ին՝ երեկոյան ժամերին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Մարտունու թիվ 2 հիմնական դպրոցի մանկավարժներից, ինքնասպանվածի դին հայտնաբերվել է իր բնակարանում՝ առաստաղից կախված վիճակում: Ոստիկանության եւ փրկարարների օգնությանը դիմել է Նաիրի Մովսիսյանի կինն այն բանից հետո, երբ ամուսինը չի արձագանքել ոչ դռան թակոցներին, ոչ էլ հեռախոսի զանգերին: Ոստիկանները դուռը բացելուց հետո Նաիրի Մովսիսյանին հայտնաբերել են կախված վիճակում:
«Նաիրին հարգված, աշխատասեր ծնողների զավակ էր, նույնքան հարգված ու ճանաչված, գրագետ ու կիրթ անձնավորություն, սիրված ղեկավար: Թե ինչը կարող էր նրան նման քայլի դրդել, բոլորիս համար մնում է առեղծվածային: Նա ուներ ներդաշնակ ընտանիք, խնամքին՝ երկու անչափահաս երեխա: Ցնցված ենք բոլորս, ցնցված է ողջ քաղաքը»,-հայտնեցին Մարտունու թիվ 2 հիմնական դպրոցի մանկավարժները:

Мартуни потрясен самоубийством директора школы Наири Мовсесяна
Город Мартуни потрясен трагическим инцидентом, который произошел накануне в Мартуни, в Гегаркуникской области Армении.
Около 19:00 в Мартунинское отделение полиции поступил сигнал о том, что житель одной из квартир здания N26 по улице Прошяна в городе Мартуни не отвечает на телефонные звонки и стук в дверь.
Как сообщили «Арменпресс» учителя местной школы, в полицию обратилась жена покойного. Прибывшие полицейские, не дожидаясь спасателей, вскрыли дверь квартиры и в коридоре, ведущем из спальни в ванную комнату, обнаружили тело 38-летнего хозяина квартиры Наири Мовсесяна, висящее на металлической трубе.
На место прибыли также сотрудники Следственного комитета.
Н.Мовсесян работал директором основной школы N2 города Мартуни. У него осталось двое несовершеннолетних детей – мальчик и девочка.