Քաղաքական պատրաստակամություն ենք հայտնել ԼՂ բանակցությունները կառուցողական հունով շարունակելու. Փաշինյան
Քաղաքական պատրաստակամություն ենք հայտնել ԼՂ բանակցությունները
կառուցողական հունով շարունակելու. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂ  հիմնահարցի կարգավորման շուրջ բանակցությունների վերսկսման համար անհրաժեշտ է նախապատրաստական փուլ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Տավուշ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե արդյոք կա որևէ նորություն՝ կապված Ադրբեջանի նախագահի հետ հանդիպման հետ:
«Ես ասել եմ, որ մենք պատրաստ ենք իրադարձությունների զարգացման որևէ սցենարի, այդ թվում՝ բանակցությունների: Կարծում եմ, որ բանակցային գործընթացի համար, մանավանդ այս քաղաքական իրավիճակում, բոլորս հասկանում ենք, որ անհրաժեշտ է որոշակի նախապատրաստական փուլ, որոշակի նախապայման:  Մենք մեր քաղաքական պատրաստակամությունն ենք հայտնել բանակցությունները կառուցողական հունով շարունակելու հարցում, ստանձնած քաղաքական պարտավորությունների շրջանակում և Հայաստանի ազգային շահերի համատեքստում»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

We have expressed political readiness to continue constructively negotiations on NK conflict – Armenian PM
We have expressed political readiness to continue constructively negotiations on NK conflict –
YEREVAN, AUGUST 11, ARMENPRESS. A preparation stage is necessary for resuming the negotiations over the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan told reporters during his visit to Tavush province, asked whether there is any information over the meeting with the Azerbaijani president, reports Armenpress.
“I have stated that we are ready for any scenario, including the negotiations. I think we all understand that a certain preparatory stage, certain precondition is necessary for the negotiation process especially in this political situation. We have expressed our political readiness to continue the negotiations constructively, within the frames of the assumed political commitments and in the context of Armenia’s national interests”, the PM noted.