Քաղաքական պատրաստակամություն ենք հայտնել ԼՂ բանակցությունները կառուցողական հունով շարունակելու. Փաշինյան
Քաղաքական պատրաստակամություն ենք հայտնել ԼՂ բանակցությունները
կառուցողական հունով շարունակելու. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂ  հիմնահարցի կարգավորման շուրջ բանակցությունների վերսկսման համար անհրաժեշտ է նախապատրաստական փուլ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Տավուշ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե արդյոք կա որևէ նորություն՝ կապված Ադրբեջանի նախագահի հետ հանդիպման հետ:
«Ես ասել եմ, որ մենք պատրաստ ենք իրադարձությունների զարգացման որևէ սցենարի, այդ թվում՝ բանակցությունների: Կարծում եմ, որ բանակցային գործընթացի համար, մանավանդ այս քաղաքական իրավիճակում, բոլորս հասկանում ենք, որ անհրաժեշտ է որոշակի նախապատրաստական փուլ, որոշակի նախապայման:  Մենք մեր քաղաքական պատրաստակամությունն ենք հայտնել բանակցությունները կառուցողական հունով շարունակելու հարցում, ստանձնած քաղաքական պարտավորությունների շրջանակում և Հայաստանի ազգային շահերի համատեքստում»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

Мы выразили политическую готовность продолжить переговоры по Арцаху в конструктивном русле — Никол Пашинян
Мы  выразили политическую готовность  продолжить  переговоры  по Арцаху в
конструктивном русле — Никол Пашинян
Для  возобновления  переговоров  по Арцаху нужен подготовительный этап.
Как  передает Арменпресс, так заявил  премьер-министр Никол Пашинян в ходе  рабочего визита  в  Тавушскую область в ответ на вопрос журналиста, есть ли новости относительно встречи с президентом Азербайджана.
«Я говорил, что мы  готовы на  какой-нибудь  сценарий  развития событий, в том числе  и на  переговоры.  Думаю, все  понимают, что для  возобновления  переговоров  по Арцаху, особенно в  нынешней  политической  ситуации,  нужен подготовительный этап, какое-то предусловие.  Мы  выразили политическую готовность  продолжить  переговоры  по Арцаху в конструктивном русле — в рамках взятых политических обязательств и в контексте   интересов  Армении», - сказал   Никол Пашинян.