Լավրովը օգոստոսի 13-ին կայցելի Թուրքիա
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը օգոստոսի 13-14-ին կգտնվի Անկարայում՝ մասնակցելու Թուրքիայի դեսպանների եւ մշտական ներկայացուցիչների խորհրդակցությանը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 9-ին լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Օգոստոսի 13-14-ին Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Թուրքիայի ԱԳ նախարարի հրավերով կմասնակցի Թուրքիայի դեսպանների եւ միջազգային կազմակերպություններին առընթեր մշտական ներկայացուցիչների խորհրդակցությանը,- տեղեկացրել Է դիվանագետը:- Այդ այցի շրջանակներում պլանավորվում Է Ռուսաստանի ԱԳ նախարարության ղեկավարի ելույթը դեսպանների խորհրդակցությանը, ինչպես նաեւ հանդիպում Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարի հետ ` բանակցությռունների ձեւաչափով», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Russian FM to visit Turkey on August 13
YEREVAN, AUGUST 9, ARMENPRESS. Russian foreign minister Sergey Lavrov will visit Turkey on August 13-14 at the invitation of his Turkish counterpart to participate in the consultation of the ambassadors and permanent representatives, Foreign ministry spokesperson Maria Zakharova said during today’s briefing, reports TASS.
“On the sidelines of the visit the Russian FM is expected to deliver remarks at the consultation of the ambassadors, as well as meet with Turkish foreign minister [Mevlut Cavusoglu] in the format of talks”, the spokeswoman said.