101 տարեկան հասակում մահացել է Միսաք Մանուշյանի խմբի վերջին անդամը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մահացել է Ֆրանսիայի օկուպացիայի ժամանակ նացիստների դեմ պայքարած Միսաք Մանուշյանի խմբի վերջին անդամը՝ Արսեն Չաքարյանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Le Monde պարբերականը, Չաքարյանը մահացել է  101 տարեկան հասակում:
Նա մահացել է օգոստոսի 4-ին,  Փարիզի հարավային արվարձան Վիլժյուիֆի Պոլ Բրուսի հիվանդանոցում: Արսեն Չաքարյանը մտել է Դիմադրության շարժման մարտիկների խմբի մեջ, որի 22 անդամների  1944 թվականի փետրվարին մահապատժի են ենթարկել Փարիզի արվարձաններից Մոն Վալերիենում:
Ինչպես նշում է պարբերականը, Չաքարյանը մինչև  իր կյանքի վերջը հարյուրավոր հանդիպումներ է անցկացրել դպրոցներում, խորհրդատվություն մատուցել զինվորականներին ու քաղաքացիական անձանց, հանդես եկել հեռուստատեսությամբ  ու ռադիոյով, հանդիսավոր միջոցառումների ժամանակ:

В возрасте 101 года умер последний член группы Мисака Манушяна
Последний член группы Мисака Манушяна, боровшейся с нацистами во время оккупации Франции, Арсен Чакарян скончался в возрасте 101 года. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает газета  Le Monde.
Он умер в субботу в больнице Поля Брусса в городе Вильжюиф (южный пригород Парижа).
Арсен Чакарян входил в группу бойцов Сопротивления, 22 человека из которой были пойманы и казнены в феврале 1944 года в Мон-Валерьен (пригород Парижа).
Как отмечает издание, до конца своей жизни Чакарян проводил сотни встреч в школах, консультировал военных и гражданских, выступал на телевидении и радио и, конечно же, торжествах.