101 տարեկան հասակում մահացել է Միսաք Մանուշյանի խմբի վերջին անդամը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մահացել է Ֆրանսիայի օկուպացիայի ժամանակ նացիստների դեմ պայքարած Միսաք Մանուշյանի խմբի վերջին անդամը՝ Արսեն Չաքարյանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Le Monde պարբերականը, Չաքարյանը մահացել է  101 տարեկան հասակում:
Նա մահացել է օգոստոսի 4-ին,  Փարիզի հարավային արվարձան Վիլժյուիֆի Պոլ Բրուսի հիվանդանոցում: Արսեն Չաքարյանը մտել է Դիմադրության շարժման մարտիկների խմբի մեջ, որի 22 անդամների  1944 թվականի փետրվարին մահապատժի են ենթարկել Փարիզի արվարձաններից Մոն Վալերիենում:
Ինչպես նշում է պարբերականը, Չաքարյանը մինչև  իր կյանքի վերջը հարյուրավոր հանդիպումներ է անցկացրել դպրոցներում, խորհրդատվություն մատուցել զինվորականներին ու քաղաքացիական անձանց, հանդես եկել հեռուստատեսությամբ  ու ռադիոյով, հանդիսավոր միջոցառումների ժամանակ:

Arsene Tchakarian, last member of famous Manouchian Group, dies at 101
YEREVAN, AUGUST 6, ARMENPRESS. Arsene Tchakarian, the last member of the famous Missak Manouchian Group, who were fighting the Nazi occupation of France during World War II, has died at the age of 101, Radio Free Europe/Radio Liberty reported.
He died on August 4 at a hospital in the Paris suburb of Vitry-sur-Seine.
He joined the small group of foreign Resistance members led by Missak Manouchian, an Armenian poet and fellow communist. The group was broken up in 1944 when 23 of its members were captured by German forces and sentenced to death by a military court.
Prior to his death, Arsene Tchakarian held hundreds of meetings in schools, provided consultation to military officials and civilians and etc.