Արցախի նախագահը հանձնարարել է վերացնել երկրում ուժեղ քամու եւ տեղացած կարկուտի հետեւանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 18-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված վերջին օրերին մայրաքաղաքում եւ մի շարք շրջաններում ուժեղ քամու եւ տեղացած կարկուտի հետեւանքների վերացմանն ուղղված միջոցառումներին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահն ընդգծել է բնական աղետների հետեւանքների պատշաճ մակարդակով վերացման անհրաժեշտությունը՝ այս ուղղությամբ հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ կառույցների ղեկավարներին:
Աշխատանքների համակարգման նպատակով ստեղծվել է օպերատիվ շտաբ` պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ:

Бако Саакян провел рабочее совещание
18 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное мероприятиям по устранению последствий сильного ветра и града, имевших место в последние дни в столице и ряде регионов. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Арцаха.
Президент подчеркнул необходимость ликвидации на надлежащем уровне последствий природных стихий, дав руководителям компетентным структур поручения в данном направлении.
С целью координации работ создан оперативный штаб во главе с государственным министром Григорием Мартиросяном.