Մոսկվայում մեկնարկել է Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում մեկնարկել է Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնը ստանձնելուց հետո սա Մնացականյանի և Լավրովի առաջին հանդիպումն է:
Սերգեյ Լավրովի հրավերով Զոհրաբ Մնացականյանը հունիսի 6-7-ն աշխատանքային այցով Մոսկվայում է: Այցելության ընթացքում նախատեսվում են Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումները Պետական Դումայի պատգամավորների և Դաշնային Խորհրդի սենատորների հետ: Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը կհանդիպի Մոսկվայում կրթություն ստացող հայ ուսանողների հետ:

Meeting of Armenian and Russian FMs kicks off in Moscow
YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. The meeting of Armenian foreign minister Zohrab Mnatsakanyan and foreign minister of Russia Sergey Lavrov has kicked off in Moscow on June 7, reports Armenpress.
This is the Armenian FM’s first meeting with his Russian counterpart since assuming office.
Zohrab Mnatsakanyan arrived in Russia on June 6 on a working visit at the invitation of Russian foreign minister Sergey Lavrov. During the visit the Armenian FM is scheduled to meet with the State Duma lawmakers and the senators of the Federation Council. He will also meet with the Armenian students in Moscow.