ՀՀ վարչապետը պաշտպանության նոր փոխնախարարների է նշանակել
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշումներով՝ Մակար Ղամբարյանը և Գաբրիել Բալայանը նշանակվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալի պաշտոններում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին որոշումը տեղադրվել է e-gov.am կայքում:
Փաշինյանի որոշմամբ՝ Ռոբերտ Հարությունյանն ազատվել է ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարարի պաշտոնակատարի պաշտոնից, ԱԳ փոխնախարարի պաշտոնում է նշանակվել Ռուբեն Ռուբինյանը:
Վարչապետի մյուս որոշումներով՝ Էնրիկո Ապրիամովն ազատվել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար տեղակալի, իսկ Արթուր Պողոսյանը՝ ՀՀ մշակույթի նախարարի տեղակալի, Իշխան Կարապետյանը՝ ՀՀ  գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության պետի պաշտոնից:

YEREVAN, MAY 30, ARMENPRESS. According to the decisions of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Makar Ghambaryan and Gabriel Balayan have been appointed deputy defense ministers, Armenpress reports citing e-gov.am.
According to the PM’s another decision, Robert Harutyunyan has been relieved from the position of acting deputy foreign minister. Ruben Rubinyan has been appointed deputy foreign minister.
According to the PM’s decisions, Enriko Apriamov has been relieved from the post of deputy emergency situations minister, Artur Poghosyan from the position of deputy minister of culture, Ishkhan Karapetyuan from the head of the State Service for Food Safety.