Լեհաստանի նախարարների խորհրդի նախագահը հայ-լեհական հարաբերությունների զարգացման հույս է հայտնել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեհաստանի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Մատեուշ Մորավեցկին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Լեհաստանի նախարարների խորհրդի նախագահը Նիկոլ Փաշինյանին մաղթել է բազում հաջողություններ՝ նշելով, որ ակնկալում է մոտ ապագայում հանդիպել ՀՀ վարչապետի հետ:
«Հույս ունեմ, որ հայ-լեհական բարեկամական, պատմական հարաբերությունները, որոնք ցանկանում ենք խորացնել բոլոր բնագավառներում, շարունակելու են զարգանալ
Որպես Եվրոպայի համար տարածաշրջանում ռազմավարական կարևորություն ունեցող երկիր' Հայաստանը մեզ համար էական գործընկեր է, որը ներգրավված է քաղաքական և տնտեսական ոլորտներում թե´ եվրասիական, թե' եվրոպական համագործակցության շրջանակներում: Այն նաև երկկողմ հարաբերություններում ստեղծում է բարենպաստ մթնոլորտ նոր նախաձեռնությունների և գործողությունների համար
Համոզված եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության նոր կառավարությունը կգործադրի հնարավոր ամեն ջանք ամրապնդելու երկրի դիրքը միջազգային ասպարեզում, ապահովելու նրա անվտանգությունը, ինչպես նաև շարունակելու ժողովրդավարական բարեփոխումները»,- ասված է շնորհավորական ուղերձում:

PM Mateusz Morawiecki expresses hope for development of Armenian-Polish relations
YEREVAN, MAY 22, ARMENPRESS. President of the Council of Ministers of Poland Mateusz Morawiecki sent a congratulatory letter to Nikol Pashinyan on being elected Prime Minister of Armenia, the Armenian PM’s Office told Armenpress.
Polish PM Mateusz Morawiecki wished PM Pashinyan numerous achievements, stating that he expects to meet with him in the near future.
“I hope the Armenian-Polish friendly, historical ties, which we want to deepen in all spheres, will continue developing.
Armenia, as a strategically important country for Europe in the region, is a key partner for us which is engaged in political and economic spheres within the frames of both the Eurasian and European cooperation. It also creates a favorable environment for new initiatives and activities in the bilateral relations.
I am convinced that the new Armenian government will make all possible efforts to strengthen the country’s position in the international arena, to ensure its security, as well as continue the democratic reforms”, reads the congratulatory letter.