Արցախի նախագահը կենցաղային թափոնների կառավարման հիմնախնդրի հարցով խորհրդակցություն է հրավիրել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 6-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ կոշտ կենցաղային թափոնների կառավարման հիմնախնդրի վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարները:
Նախագահ Սահակյանը հանձնարարել է բնապահպանության եւ բնական ռեսուրսների նախարարությանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետին, շրջվարչակազմերի ղեկավարներին կոշտ կենցաղային թափոնների կառավարման վերաբերյալ առաջարկություններ ներկայացնել մինչեւ 2018 թվականի հունիսի 1-ը:

Бако Саакян провел совещание по проблеме управления твердыми бытовыми отходами
6 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание по проблеме управления твердыми бытовыми отходами.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Арцаха, с соответствующими докладами выступили руководители заинтересованных ведомств.
Президент Саакян поручил министерству экологии и природных ресурсов, мэрии Степанакерта, руководителям райадминистраций представить до 1 июня 2018 года предложения по управлению твердыми бытовыми отходами.