ՀՀ ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 56 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 19-ից 20-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 56 դեպք։
ԲԱցահայտվել է, մասնավորապես, յուրացման կամ վատնման 24, մարմնական վնասվածք հասցնելու 12, անձնական ունեցվածքի գողության 9, խարդախության 4, թմրամիջոցի հայտնաբերման, զենք-զինամթերքի առգրավման, դրամանենգության, խուլիգանության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, բնակարանային գողության և պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 3 դեպք։ Ընհանուր առմամբ հանձնվել է 2 միավոր զենք, որից՝ գազային 1 ատրճանակ, 1 որսորդական հրացան, 2-ական նռնակ, նռնակի պայթուցիչ և պահունակ ու տարբեր տրամաչափի 453 փամփուշտ։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 4 և կողոպուտի 2 դեպք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 12-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 56 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 19 и 20 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 56 случаев преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, в частности, 24 случая присвоения или растраты, 12 случаев причинения телесных повреждений, 9 случаев кражи личного имущества, 4 случая обнаружения наркотиков, по 1 случаю изъятия оружия и боеприпасов, фальшивомонетничества, хулиганства, злоупотребления должностными полномочиями, квартирной кражи и служебного подлога или служебной халатности.
За данный период зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов, в целом сдано 2 единицы оружия.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая кражи личного имущества и 2 случая грабежа.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП: 1 человек погиб, 12 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.