Երևանում կտեղադրվեն զբոսաշրջային տեղեկատվական աջակցության  կետեր
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային  խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատակազմի արտաքին ձևավորման և գովազդի, քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության  վարչություններին և տուրիզմի բաժնին հանձնարարել է հնարավորին սեղմ ժամկետներում քննարկել և առաջարկություններ ներկայացնել մայրաքաղաքում զբոսաշրջային տեղեկատվական աջակցության կետերի տեղադրման վերաբերյալ:  Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հաշվի առնելով տարեցտարի զբոսաշրջիկների հոսքի ավելացումը մայրաքաղաքում, ինչպես նաև այս տարի Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված բազմաթիվ միջոցառումներով հագեցած լինելու հանգամանքը, ինչն իր հերթին, անշուշտ, բերելու է զբոսաշրջիկների ավելի մեծ հոսք, անհրաժեշտ է հատկապես մայրաքաղաքի կենտրոնական հատվածներում տեղադրել զբոսաշրջային տեղեկատվական աջակցության կետեր: Ըստ այդմ, հնարավորին կարճ ժամկետում կազմակերպեք անհրաժեշտ աշխատանքները, որպեսզի առաջիկայում այդ կետերը հասանելի լինեն թե՛ մեր համաքաղաքացիների և թե՛ մայրաքաղաքի հյուրերին», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Քաղաքապետի մեկ այլ հանձնարարականով առաջիկայում մասնավորի հետ համագործակցված աշխատանքներ կտարվեն նաև մայրաքաղաքի հատկապես մարդաշատ ու զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող հատվածներում հանրային զուգարաններ ստեղծելու ուղղությամբ:

Мэрия Еревана установит пункты информационной поддержки для туристов
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания управлениям внешнего оформления и рекламы, градостроительства и земельного надзора и отделу туризма аппарата мэр Тарон Маргарян поручил в короткие сроки обсудить и представить предложения по созданию пунктов информационной поддержки для туристов.
«Принимая во внимание тот факт, что с каждым годом поток туристов в столице заметно увеличивается, и то, что в этом году будут проведены многочисленные мероприятия, посвященные 2800-летию основания Еревана, что в свою очередь, несомненно, обеспечит еще больший поток туристов, очевидно, что в центре Еревана существует необходимость создания пунктов информационной поддержки для туристов. Следовательно, в короткие сроки организуйте все необходимые работы, чтобы в сжатые сроки данные пункты стали доступны как ереванцам, так и гостям столицы»,- подчеркнул Тарон Маргарян.
Как сообщили Арменпресс в Управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана, другим поручением мэра Еревана в сотрудничестве с частным сектором в скором времени в местах, представляющих туристический интерес, будут установлены общественные туалеты.