Հայաստանում կանցկացվի «ICE AGE-2018 Ջիպ Տրիալ» ավտոմրցարշավ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության տեխնիկական աջակցությամբ «4x4 Off Road» ակումբը ՀՀ Կոտայքի մարզում` Ծաղկաձոր-Հանքավան ճանապարհի սկզբնամասում, մարտի 18-ին կազմակերպում է «ICE AGE-2018 Ջիպ Տրիալ» միջազգային ավտոմրցարշավը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մրցարշավին կմասնակցեն Հայաստանի, Վրաստանի և Իրանի շուրջ 70 արտաճանապարհային դասի ավտոմրցարշավորդներ։Մասնակիցները կմրցեն 3 հիմնական դասերում՝ հաղթահարելով արհեստական և բնական խոչընդոտներով ճանապարհներ:
Նշենք, որ միջոցառման կազմակերպիչ «4x4 Off Road» ակումբը յուրաքանչյուր տարի ՀՀ Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքում կազմակերպում է «Մուլտի Ֆորս» միջազգային մրցարշավը, որին մասնակցում է 5 երկրի ավելի քան 200 ավտոմրցարշավորդ:

В Армении пройдет авторалли «ICE AGE-2018 Джип Триал»
При техническом содействии министерства по делам молодежи и спорта клуб «4x4 Off Road» организует 18 марта в  Котайкской области Армении в начале дороги Цахкадзор-Анкаван международное авторалли «ICE AGE-2018 Джип Триал».
Как сообщает «Арменпресс», в авторалли примут участие почти 70 спортсменов  из Армении, Грузии и Ирана. Соревнования пройдут в трех основных классах с преодолением естественных и искусственных препятствий.
Отметим, что клуб «4x4 Off Road» ежегодно организует международные соревнования  «Мульти форс» с участием более 200 спортсменов из 5 стран.