Մխիթարյանը ճանաչվել է «Արսենալ»-«Ուոթֆորդ» հանդիպման լավագույն խաղացող
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ճանաչվել է Պրեմիեր լիգայի 30-րդ տուրի «Արսենալ»-«Ուոթֆորդ» հանդիպման լավագույն խաղացող: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, 3:0 հաշվով ավարտված մրցավեճում Մխիթարյանը դարձել է գոլի և գոլային փոխանցման հեղինակ:
Հանդիպումից հետո «Whoscored.com» վիճակագրական կայքը ներկայացրել է ֆուտբոլիստների գնահատականները, որոնց համաձայն՝ 29-ամյա հայ ֆուտբոլիստը ճանաչվել է խաղի լավագույն ֆուտբոլիստ` ստանալով 8,8 գնահատականը:
8,8 գնահատականը ստացել է նաև Պետեր Չեխը, սակայն վերջինս զիջել է Մխիթարյանին վիճակագրական տվյալներով:

Генрих Мхитарян признан лучшим игроком встречи «Арсенал – Уотфорд»
Полузащитник национальной сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян признан лучшим игроком встречи «Арсенал-Уотфорд» 30-ого тура Премьер-лиги.
Как передает «Арменпресс», игра закончилась со счетом 3:0. Мхитарян забил один гол и стал автором голевой передачи.
После встречи статистический сайт  «Whoscored.com»  представил оценки игроков, по которым 29-летний армянский футболист признан лучшим игроком встречи с оценкой 8,8. Ту же оценку получил и Петер Чех, но он уступил Мхитаряну по статистическим данным.