Եղիսաբեթ Երկրորդը զարմացրել Է բոլորին՝ Լոնդոնում այցելելով նորաձեւության ցուցադրությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եղիսաբեթ Երկրորդ թագուհին բոլորի համար անսպասելիորեն իր կառավարման 66 տարվա ընթացքում առաջին անգամ այցելել Է Լոնդոնի նորաձեւության շաբաթին: 91-ամյա թագուհուն կարելի Էր տեսնել հանդիսասրահի առաջին շարքում բրիտանացի երիտասարդ դիզայներ Ռիչարդ Քուինի ցուցադրությանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին:
Ցուցադրությանը թագուհին նստել Էր Vogue ամերիկյան հանդեսի գլխավոր խմբագիր Աննա Վինտուրի եւ Նորաձեւության բրիտանական խորհրդի ղեկավար Քերոլայն Ռաշի կողքին:
Նորին Մեծությունը հագել Էր նուրբ-երկնագույն երանգի զգեստ ու պիջակ եւ սեւ կոշիկներ: Թագուհին որպես աքսեսուարներ ընտրել Էր սեւ ձեռնոցներ եւ սեւ պայուսակ:
Հյուրն ուշադիր հետեւում Էր ցուցադրությանը, երբեմն ժպտում Էր եւ կարծիքներ փոխանակում Վինտուրի եւ Ռաշի հետ:
Նորաձեւության բրիտանական խորհրդի ղեկավար Քերոլայն Ռաշն ասել Է, որ թագուհու այցը մեծ պատիվ Է կազմակերպիչների համար: «Ձեր գահակալության ընթացքում Դուք քանիցս նորաձեւությունն օգտագործել եք որպես դիվանագիտության գործիք՝ ձգտելով դրա օգնությամբ փոխըմբռնման հասնել մշակույթների եւ ժողովուրդների միջեւ»,- ասել Է Քերոլայն Ռաշը՝ դիմելով Եղիսաբեթ Երկրորդին:

Королева Елизавета II удивила всех, посетив модный показ в Лондоне
Королева Елизавета Вторая неожиданно для всех посетила Лондонскую неделю моды - впервые за 66 лет правления. 91-летнюю королеву можно было увидеть в первом ряду зрительного зала на показе молодого британского дизайнера Ричарда Куинна, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
На показе королева сидела рядом с главным редактором американского Vogue Анной Винтур и с руководительницей Британского совета моды Кэролайн Раш.
Ее Величество была одета в платье и пиджак нежно-голубого оттенка и черные туфли. В качестве аксессуаров королева выбрала черные перчатки и черную сумочку.
Гостья внимательно следила за показом, иногда улыбалась и обменивалась репликами с Винтур и Раш.
Глава Британского совета моды Кэролайн Раш сказала, что визит королевы - настоящая честь для организаторов.  "За то время, что вы находитесь на престоле, вы не раз использовали моду в качестве инструмента дипломатии, добиваясь с ее помощью взаимопонимания между культурами и народами", - сказала, обращаясь к Елизавете II, Раш.