Ֆլորիդացի հրաձիգը բուժում Է անցել հոգեկան խանգարումների պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիկոլաս Քրուզը, որն, իշխանությունների տվյալերով՝ հրաձգություն Է բացել Փարքլենդ քաղաքի (Ֆլորիդայի նահանգ) դպրոցում, ավելի վաղ բուժում Է անցել հոգեկան խանգարումների պատճառով: Փետրվարի 15-ին CNN հեռուստաալիքի եթերում այս մասին հայտարարել Է Բրոուարդի օկրուգի քաղաքագլուխ Բիմ Ֆարը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք գիտենք, որ նա եղել Է հոգեբուժական կլինիկայի պացիենտ,- ասել Է նա:- Մենք գիտենք, որ նա հոգեկանի հետ կապված խնդիրներ Է ունեցել: Նա բուժում Է անցել, բայց մենք չենք կարող դրա հետ կապված մանրամասնությունների մեջ խորանալ»:
Associated Press գործակալությունն ավելի վաղ նշել Է, որ, չնայած դրան, 19-այա Քրուզին հաջողվել Է օրինականորեն ձեռք բերել AR-15 կիսաավտոմատ հրացան: Հեց դրանով Է երիտասարդը փետրվարի 14-ին հրաձգություն բացել դպրոցում:

YEREVAN, FEBRUARY 16, ARMENPRESS. Nikolas Cruz, the 19 year old shooter who killed 17 people in a Florida, US, high school on February 14, has underwent psychiatric treatment in the past for mental diseases, authorities told CNN.
Associated Press earlier reported that despite this fact Cruz was able to legally purchase an AR 15 rile, which he used to gun down his victims.
The suspect in one of the deadliest school shootings in modern American history confessed to the police that he “began shooting students that he saw in the hallways and on school grounds,” according to a police arrest report, NY Times reports.
With this shooting, three of the 10 deadliest mass shootings in modern United States history have come in the last five months.