Արմեն Սարգսյանի այցն արտացոլում է Արցախի կարեւոր տեղն ու դերը հայոց պետականության համար եւ հայ ժողովրդի կյանքում. Բակո Սահակյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 9-ին ընդունել է ՀՀԿ կողմից առաջադրված Հայաստանի Հանրապետության նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանին:
Առանձնազրույցից հետո հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել է պետականաշինությանը, հայկական երկու պետությունների համագործակցությանը, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդմանը, ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Արմեն Սարգսյանի այցն Արցախ եւ նրա նախատեսած հանդիպումները մեր հանրապետությունում՝ ընդգծելով, որ դա արտացոլում է Արցախի կարեւոր տեղն ու դերը հայոց պետականության համար եւ հայ ժողովրդի կյանքում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Armen Sargsyan’s visit to Artsakh displays the significant role and place of Artsakh in the life of Armenian statehood and people – President Bako Sahakyan
Armen Sargsyan’s visit to Artsakh displays the significant role and place of Artsakh in the life of
Armenian statehood and people – President Bako Sahakyan
YEREVAN, FEBRUARY 9, ARMENPRESS.  President of Artsakh Bako Sahakyan received the candidate for the President of the Republic of Armenia nominated by the Republican Party Armen Sargsyan on February 9.
As ARMENPRESS was informed from the press service of Artsakh President’s Office, after the tete-a-tete meeting the talks were continued in an enlarged format.
A broad spectrum of issues related to the state-building, cooperation between the two Armenian states, cementing the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity, domestic and foreign policy, regional processes were on the discussion agenda.
President Sahakyan highlighted Armen Sargsyan’s visit to Artsakh and his meetings scheduled in the republic underlining that it reflected the significant role and place of Artsakh in the life of the Armenian statehood and people.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirossyan, National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, state minister Arayik Haroutyunyan and other officials participated in the meeting.