Եթե գործարքը կայանա, ապա կշահեն երկու կողմերն էլ. Լինեկերը անդրադարձել է Մխիթարյան-Սանչես հավանական փոխանակությանը
Եթե գործարքը կայանա, ապա կշահեն երկու կողմերն էլ. Լինեկերը անդրադարձել է
Մխիթարյան-Սանչես հավանական փոխանակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: BBC-ի և BT Sport-ի ֆուտբոլային փորձագետ Գարի Լինեկերն անդրադարձել է  Մխիթարյան-Սանչես հավանական տեղափոխության մասին խոսակցություններին:
«Իրադարձությունների հետաքրքիր շրջադարձ է տեղի ունենում: Յունայթեդը ցանկանում է ձեռք բերել Ալեքսիս Սանչեսին և լոնդոնցիներին է առաջարկում Հենրիխ Մխիթարյանին: Եթե այս գործարքը կայանա, ապա կշահեն երկու կողմերն էլ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասել է Լինեկերը:
Նրա խոսքով, «Յունայթեդը» կստանա թոփ մակարդակի ֆուտբոլիստի և միաժամանակ թույլ չի տա «Մանչեսթեր Սիթի»-ին ուժեղացնել կազմը, քանի որ վերջինս ևս հետաքրքրված է չիլիացի ֆուտբոլիստի ծառայություններով: «Արսենալն» էլ իր հերթին կստանա հիանալի ֆուտբոլիստի և թույլ կտա հեռանալ Սանչեսին, որը չի ցանկանում երկարաձգել պայմանագիրը»,- ասել է Լինեկերը:
Ավելի վաղ լուրեր էին տարածվել, թե Մխիթարյանին Սանչեսի հետ փոխանակելու առաջարկը լոնդոնցիների գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերին ներկայացրել է «մանկունիանցիների» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն:

If the deal takes place, it will be win-win – Lineker comments on possible exchange of Mkhitaryan and Sánchez
If the deal takes place, it will be win-win – Lineker comments on possible exchange of
Mkhitaryan and Sánchez
YEREVAN, JANUARY 11, ARMENPRESS. Football expert at BBC and BT Sport Gary Lineker commented on the rumors of the possible exchange of Mkhitaryan and Sánchez.
“An interesting development is taking place. “United” wants to obtain Alexis Sánchez and offers Henrikh Mkhitaryan in exchange to the London club. If this deal takes place, it will be win-win”, ARMENPRESS reports Lineker saying.
According to him, “United” will obtain a top footballer and at the same time will not allow “Manchester City” to strengthen its club, since the latter is also interested in Chilean footballer Alexis Sánchez. “And Arsenal will obtain a wonderful footballer and will allow Sánchez, who does not want to prolong his contract, to leave”, Lineker said.
Earlier it was reported that Jose Mourinho had proposed Arsène Wenger to exchange the two footballers.