Էդվարդ Նալբանդյանը Մինսկում կմասնակցի ՀԱՊԿ արտգործնախարարների հանդիպմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը նոյեմբերի 29-ին կմեկնի Մինսկ, ուր նույն օրը ներկա կգտնվի Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների արտգործնախարարների հանդիպմանը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Նոյեմբերի 30-ին՝ ՀԱՊԿ գագաթաժողովին ընդառաջ, Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը կմասնակցի ՀԱՊԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների խորհրդի, պաշտպանության նախարարների խորհրդի և անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին:

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян посетит Минск
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 29-го ноября отправится в Минск, где в тот же день примет участие в во встрече глав МИД ОДКБ.  Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении.
30-го ноября министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян примет участие в совместном заседании СМИД ОДКБ, Совета министров обороны и Комитета секретарей советов безопасности в преддверии саммита ОДКБ, затем министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян примет участие в совместном заседании СМИД ОБКБ, Совета министров обороны и Комитета секретарей советов безопасности.