Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է վերադառնալ Դորտմունդի «Բորուսիա». ԶԼՄ-ներ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ և «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է կրկին հանդես գալ Դորտմունդի «Բորուսիա»-ի կազմում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է The Times-ը: «Կարմիր սատանաները» դեմ չեն լինի հրաժարվել Մխիթարյանից: Այդ կերպ նրանք հետ կբերեն 2016 թվականին կիսապաշտպանի համար վճարված գումարի մի մասը: Մխիթարյանին ձեռք բերելու քայլեր կանի Դորտմունդի «Բորուսիա»-ն, եթե Մոուրինյոն որոշի հրաժարվել ֆուտբոլիստից:
Հենրիխ Մխիթարյանը հայտավորված չէր Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի «Բազել»-ի և Պրեմիեր լիգայի «Նյուքասել»-ի դեմ խաղերին: Մխիթարյանը ընդհանուր առմամբ մասնակցել է 15 խաղի, դարձել 2 գոլի և 5 գոլային փոխանցման հեղինակ:

YEREVAN, NOVEMBER 25, ARMENPRESS. Captain of the Armenian national team, Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan can return to Borussia Dortmund, ARMENPRESS reports The Times writes.
The “Red devils” will not mind to get rid of Mkhitaryan. By this they will bring back part of the money payed for the midfielder in 2016. Borussia Dortmund will take measures to bring the footballer back if Mourinho decides to get rid of the footballer.
Mkhitaryan has missed a number of recent matches. Mourinho told ESPN that he did not like the last 4-5 games by Mkhitaryan. He noted that Mkhitaryan has retreated both in terms of scoring goals and making assists.