Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի անդամ Քրիստոֆ Ֆրասային
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը նոյեմբերի 13-ին ընդունեց Ֆրանսիայի Սենատում՝ արտերկրում բնակվող ֆրանսիացիներին ներկայացնող սենատոր, Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի անդամ Քրիստոֆ Ֆրասային։Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը բարձր գնահատեց խորհրդարանականների ներդրումը հայ-ֆրանսիական առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների զարգացման գործում։
Զրուցակիցներն անդրադարձան երկու երկրների օրենսդիր մարմինների միջև հաստատված ամուր փոխգործակցությանը՝ այդ թվում միջազգային կազմակերպությունների խորհրդարանական վեհաժողովներում:
Հանդիպմանը մտքեր փոխանակվեցին հայ-ֆրանսիական բազմաոլորտ համագործակցության հետագա զարգացման, խորհրդարանական բարեկամության խմբերի գործունեության, ինչպես նաև` տարածաշրջանային և միջազգային կարևորության խնդիրների շուրջ:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Քրիստոֆ Ֆրասան քննարկեցին 2018թ. Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ֆրանսիացի սենատորին ներկայացրեց նաև ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացը, այդ ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը։

YEREVAN, NOVEMBER 13, ARMENPRESS. Foreign minister of Armenia Edward Nalbandian on November 13 received Senator representing French people living abroad in the French Senate, member of the Parliamentary Assembly of La Francophonie Christophe-André Frassa, press service of the foreign ministry told Armenpress.
Welcoming the guest the Armenian FM highly appreciated the contribution of parliamentarians to the development of Armenian-French unique ties.
The officials touched upon the firm mutual partnership between the legislative bodies of the two countries, including also in the parliamentary assemblies of the international organizations.
During the meeting they also exchanged views on the further development of Armenian-French multi-sectoral cooperation, the activity of parliamentary friendship groups, as well as important regional and international issues.
Edward Nalbandian and Christophe-André Frassa discussed the preparation works of the upcoming Francophonie summit to be held in Yerevan in 2018.
The Armenian FM presented to the French Senator the Nagorno Karabakh conflict settlement process, as well as the efforts of Armenia and the OSCE Minsk Group Co-Chairs on this path.