ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հատկացումները 2018թ. բյուջեով էականորեն նվազել են
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահի ինստիտուտի փոփոխություններով պայմանավորված՝ 2018թ. պետական բյուջեով նախագահի աշխատակազմին հատկացվելիք գումարը նվազել է: Ազգային ժողովում ՀՀ 2018թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանն այս մասին հայտնեց ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Ատոմ Ջանջուղազյանը: «Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի համար կօգտագործվի 2 միլիարդ 445 միլիոն դրամ, որից 2 միլիարդ 395 միլիոն դրամը աշխատակազմի պահպանման համար նախատեսված ծախսերն են: Կցանկանայի նշել, որ նախագահի ինստիտուտի փոփոխությունների գործոնով պայմանավորված այս ցուցանիշը զիջում է 2017թ. համար հաստատված ցուցանիշին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց Ջանջուղազյանը:
Նա հավելելով, որ ինստիտուտի վերջնականացման գործընթացը շարունակվում է, և արդեն ունեն նոր հայտ նախագահի աշխատակազմից, ըստ որի՝ նախատեսվում է, որ նախատեսված գումարը ևս 64 միլիոն դրամով նվազեցնել: «Եթե ընթացքում անհրաժեշտություն կլինի այլ վերանայումների, դրանք իրենց արտացոլումը կգտնեն կամ բյուջեի նախագծի լրամշակված տարբերակում, որը կներկայացվի Ազգային ժողովի քննարկմանը կամ կառավարությունը իր լիազորությունների շրջանակներում այդ փոփոխությունները կկատարի»,- նշեց Ջանջուղազյանը:

Выделяемые администрации президента Армении суммы в 2018 году существенно сократятся
Продолжаются обсуждения госбюджета на 2018 год на совместном заседании Постоянной комиссии НС Армении по государственно-правовым вопросам и защите прав человека и Постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам.
Выделяемые администрации президента Армении суммы в 2018 году существенно сократятся. Как передает «Арменпресс», об этом на совместном заседании Постоянной комиссии НС Армении по государственно-правовым вопросам и защите прав человека и Постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам сказал замминистра финансов Армении Атом Джанджугазян.
«Администрации президента Армении будет выделено 2 млрд 445 млн драмов, из коих 2 млрд 395 млн драмов – расходы на сохранение аппарата. Хотел бы сказать, что, в связи с изменением института президента, эти расходы существенно сократились – по сравнению с 2017 годом»,- сказал замминистра финансов Армении Атом Джанджугазян.
По его словам, процесс формирования института президента продолжается, и уже есть заявка из администрации президента на дополнительное сокращение расходов на 64 млн драмов. «Если в процессе будет необходимость пересмотра, то это найдет место в уточненном варианте госбюджета,который будет представлен в НС Армении, или же правительство пересмотрит данные в пределах своих полномочий»,- сказал замминистра финансов Армении Атом Джанджугазян.