Կոտայքի մարզում այս տարի իրականացված ներդրումները կհանգեցնեն 2 հազար նոր աշխատատեղերի ստեղծման
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոտայքի մարզում 2017թ. իրականացված ներդրումների արդյունքներով 2018թ. մարզում կստեղծվի մոտավորապես 2 հազար նոր աշխատատեղ: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Կոտայքի մարզպետ Կարապետ Գուլոյանը: «Այս տարի մարզում բավականին լուրջ ներդրումներ են իրականացվել: Տարվա վերջին մենք մանրամասն տվյալներ կհրապարակենք և արդյունքները տեսանելի կլինեն»,- նշեց Գուլոյանը:
Նա ընդգծեց, որ ներդրումները հիմնականում կատարվել են զբոսաշրջության և գյուղատնտեսության ոլորտներում: «Ունեցել ենք և տեղական, և օտարերկրյա ներդրումներ: Տարբեր բնագավառներում իրականացվել են ներդրումներ, սակայն մեզ համար կարևոր են այն ներդրումները,որոնք հանգեցնելու են տնտեսական աճի և նոր աշխատատեղերի ստեղծման»,- ընդգծեց մարզպետը:
Բացի տնտեսության զարգացմանը միտված ներդրումներից, մարզում 2017թ. ընթացքում իրականացվել են նաև ճանապարհաշինական ակտիվ աշխատանքներ, ինչը ևս մարզում զբոսաշրջության զարգացմանը նպաստող հանգամանք է: Կարապետ Գուլոյանը վստահ է, որ 2017թ. մարզում իրականացված աշխատանքները, տարբեր բնագավառներում արված ներդրումները 2018թ. անպայման տալու են իրենց դրական արդյունքը տնտեսական աճի և նոր աշխատատեղերի ստեղծման տեսանկյունից:

2.000 jobs to be created in Kotayk province thanks to investments of 2017
YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. Thanks to the investments carried out in Kotayk province in 2017 nearly 2.000 new jobs will be created in the province in 2018, Kotayk Governor Karapet Guloyan told Armenpress.
“This year quite major investments have been implemented in the province. We will release in-detail the data by the end of the year and the results will be visible”, Guloyan said.
He said the investments were mainly made in tourism and agriculture fields. “We had local and foreign investments. Investments have been made in different sectors, however, for us those investments are important which will lead to economic growth and creation of new jobs”, the Governor said.
In addition to investments aimed at economic development, active road construction works have also been carried out in the province during 2017 which also contributes to the tourism development. Karapet Guloyan is confident that the works carried out in the province in 2017, the investments made in different fields will definitely bring their positive outcome in 2018 in terms of economic growth and creation of new jobs.