Հայտնի են նոր մանրամասներ Վաղարշապատում տեղի ունեցած սպանությունից
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Վաղարշապատի երկու բնակիչների սպանության դեպքի առթիվ:
Սեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 00:20-ին, ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Էջմիածին քաղաքի Անդրանիկ թաղամասում կրակոցի հետքերով վնասված ավտոմեքենա է հայտնաբերվել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ `անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Նախնական տվյալներով՝ նույն օրը՝ ժամը 00:10-ի սահմաններում, հրազենից կրակահերթ է արձակվել «Տոյոտա Լանդ Կրաուզեր» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, որի հետևանքով ավտոմեքենայի վարորդ Լևոն Ավետիսյանը՝ ծնված 1981թ., և ուղևոր Կարեն Դավթյանը՝ ծնված 1973թ., ստացած հրազենային վնասվածքներից մահացել են:
Դեպքի վայրի զննությամբ՝ ավտոմեքենայի  հարակից տարածքից հայտնաբերվել են 7.62 մմ տրամաչափի պարկուճներ, իսկ ավտոմեքենայի սրահից՝ «Սայգա-ՄԿ 7.67-39մմ» գրառմամբ ինքնաձիգ ՝պահունակներով:
ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, ստեղծվել է քննչական խումբ:
Ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական, օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ հանցագործությունը բացահայտելու ուղղությամբ:

Известны первые подробности убийства в Вагаршапате
В Вагаршапатском следственном отделе Армавирского следственного управления  СК РА возбуждено уголовное дело по факту убийства двух граждан в г. Вагаршапате.
12 сентября, в 00:20 было получено сообщение, что в квартале “Андраник” Вагаршапата обнаружен автомобиль со следами обстрела.
По сообщению «Арменпресс», на место происшествия немедленно выехала оперативно-розыскная группа.  По предварительным сведениям, примерно в 00:10 были сделаны выстрелы в направлении автомобиля “Тойота Ленд Крузер”, вследствие чего находящиеся в ней водитель Левон Аветисян 1981 года рождения и пассажир Карен Давтян 1973 года рождения скончались от полученных ран.
При обследовании места происшествия обнаружены гильзы калибра 7,62 мм, а в салоне автомобиля – карабин “Сайга-МК 7.67 -39 мм” с обоймами.
В Вагаршапатском следственном отделе Армавирского следственного управления  СК возбуждено уголовное дело по 1 пункту 2 части статьи 104 и 1 части статьи 235 УК РА, создана следственная группа.
Предпринимаются безотлагательные следственные,  оперативно-поисковые действия  для раскрытия преступления.
Примечание: Подозреваемый в совершении предполагаемого преступления считается невиновным, пока его вина не доказана в суде в соответствии с УПК РА, после  вступления приговора в законную силу.