Վարդահովիտ գյուղում գայլերը ոչխարներ եւ այծեր են հոշոտել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վայոց ձորի մարզի Վարդահովիտ գյուղի «Սողանլու» հանդամասում գայլերը հոշոտել են ոչխարներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ ս. թ. օգոստոսի 6-ին, ժամը 06։00-ի սահմաններում գայլերը հոշոտել են 5 ոչխար և 20 այծ, իսկ 45 մանր եղջերավոր կորել են։
Ստացված տեղեկատվությունը փոխանցվել է մարզպետարանի գյուղատնտեսության և բնապահպանության վարչության պետին և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գյուղատնտեսության նախարարության ներկայացուցչին:

В селе Вардаовит Вайоцдзорской области Армении волки напали на стадо овец
В министерство по чрезвычайным ситуациям Армении сегодня, 7 августа, поступило сообщение о том, что на пастбище  села Вардаовит Вайоцдзорской области республики  волки растерзали овец. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
Как сообщает пресс-служба ведомства, на место происшествия выехала оперативная группа областного спасательного управления.
Выяснилось, что в воскресенье, 6 августа, около 06:00, волки растерзали 5 овец и 20 коз, а 45 голов мелкого рогатого скота – пропали.
Полученные сведения были переданы начальнику Управления сельского хозяйства и охраны природы областной администрации и представителю министерства сельского хозяйства в Национальном центре кризисного управления МЧС.