Բակո Սահակյանն ընդունել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 19-ին ընդունել է Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Երեւանի եւ ԼՂՀ մայրաքաղաքի ու շրջանների միջեւ համագործակցությանը եւ մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Երեւանի քաղաքապետարանը մշտապես սատարում է Արցախին՝ պահանջված եւ կարեւոր համարելով Մայր Հայաստանի մայրաքաղաքի հետ կապերի ընդլայնումն ու խորացումը:

STEPANAKERT, JULY 19, ARMENPRESS. On July 19 Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of the Yerevan municipality led by Mayor Taron Margaryan, press service of the President’s Office told Armenpres.
Issues related to the cooperation between the Yerevan city and Artsakh’s capital and regions, as well as implementation of a range of programs were on the meeting agenda.
President Sahakyan said the Yerevan municipality always assists Artsakh considering widening and deepening ties with the capital of Mother Armenia significant and demanded.