Նախատեսում ենք սեփական եկամուտների ամբիցիոզ աճ. Կարեն Կարապետյան
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը 2017-2022 թվականներին նախատեսում է սեփական եկամուտների ամբիցիոզ աճ: Այդ մասին գործադիրի նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: «Մենք սեփական եկամուտների բավականին ամբիցիոզ աճ, շատ կոշտ հաստատուն ծախսերի կառավարում ենք նախատեսում», - ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, ասաց վարչապետը:
Կարեն Կարապետյանը կառավարության անդամներին հանձնարարեց տնտեսված միջոցներն ուղղել դեպի տնտեսական աճ ապահովող ծրագրեր։ «Բավականին դժվար իրագործելի հայտանիշներ ենք սահմանում հարկեր-ՀՆԱ հարաբերակցության ուղղությամբ, մեր արտաքին պարտքի կայունության վերաբերյալ, դեֆիցիտի ուղղությամբ պահանջվելու է բոլորիցս մաքսիմալ համակարգված աշխատանք», - նշեց Կարեն Կարապետյանը։
Կառավարությունը հավանություն է տվել 2018-2020թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսային ծրագրին: ՀՀ 2018-2020 թվականների պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը հիմք կծա­ռայի ՀՀ 2018 թվականի պետական բյուջեի նախագծի մշակման աշխատանքների համար, ինչպես նաև` ըն­կա­լելի կդարձնի ինչպես պետական կառավարման մարմինների, այնպես էլ` հանրության հա­մար կառավարության առաջիկա երեք տարվա հարկաբյուջետային քաղաքականության գերակայությունները և ծախսային քաղաքականության ռազմավա­րությունը:

Мы планируем амбициозный рост собственных доходов: премьер-министр Армении Карен Карапетян
Правительство  Армении планирует амбициозный рост собственных доходов в 2017-2022 годах. Как передает «Арменпресс», об этом на заседании правительства Армении 6-го июля сказал  премьер-министр Армении Карен Карапетян.
«Мы планируем амбициозный рост собственных доходов, а также довольно жесткое управление стабильными расходами»,- сказал  премьер-министр Армении Карен Карапетян.
Премьер-министр Армении Карен Карапетян поручил членам правительства направить сэкономленные средства на программы, обеспечивающие экономческий рост. «Мы устанавливаем довольно труднодостижимые планки  по части соотношения налоги/ВВП, по части внешнего долга, дефицита бюджета, и это потребует от всех нас максимально скоординрованной работы», - сказал  премьер-министр Армении Карен Карапетян.
Правительство  Армении одобрило среднесрочную программу расходов на  2018-2020 годы, которая послужит основой для разработки госбюджета Армении на 2018 год, а также прояснит приоритеты налогово-бюджетной политики правительства Армении и политики расходов на ближайшие 3 года.