ՀՀ և ՌԴ վարչապետների հանդիպումը կկայանա Մոսկվայում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը և Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը հունվարի 24-ին կայանալիք հանդիպման ընթացքում քննարկելու են Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ՌԴ կառավարության պաշտոնական կայքը, երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարների հանդիպումը կայանալու է Մոսկվայում, ուր Կարեն Կարապետյանը կայցելի Դմիտրի Մեդվեդևի հրավերով:
Հանդիպման օրակարգում են հայ-ռուսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր առևտրա-տնտեսական, էներգետիկ, տրանսպորտի, հումանիտար, ինչպես նաև համատեղ ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու ոլորտներում:
Զրույցի ընթացքում հատուկ ուշադրություն է դարձվելու Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում Հայաստանի և Ռուսաստանի ինտեգրացիոն համագործակցությանը:
Բանակցությունների արդյունքներով նախատեսվում է մի շարք միջկառավարական և միջգերատեսչական փաստաթղթերի ստորագրում` ուղղված հայ-ռուսական համագործակցության ամրապնդմանը տարբեր ոլորտներում:

Armenian, Russian PMs to meet in Moscow
YEREVAN, JANUARY 16, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan and his Russian counterpart Dmitry Medvedev will discuss issues of cooperation between the two states in the sidelined of the Eurasian Economic Union during their meeting on January 24. “Armenpress” reports, citing the official website of the Russian Government, the meeting of the Heads of the Executives of the two states will take place in Moscow where Karen Karapetyan will visit at Medvedev’s invitation.
Issues of Armenian-Russian cooperation in trade and economy, energy, transport, humanitarian, as well as joint investment projects will be on the agenda of the meeting.
Special attention will be paid at the integration cooperation between Armenia and Russia in the sidelines of the Eurasian Economic Union.
Based on the results of the talks signing of a number of inter-governmental and inter-agency documents aimed at fostering Armenian-Russian cooperation in various spheres is expected.