ՀՀ վարչապետը բիզնեսի զարգացման տեսանկյունից կարևորում է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի ընդունած փաստաթղթերը
ՀՀ վարչապետը բիզնեսի զարգացման տեսանկյունից կարևորում  է Եվրասիական
միջկառավարական խորհրդի ընդունած փաստաթղթերը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը բիզնեսի զարգացման տեսանկյունից կարևորել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նոյեմբերի 16-ին կայացած նիստում ընդունված փաստաթղթերը, մասնավորապես՝  Եվրասիական տնտեսական միության Մաքսային օրենսգիրքը, միասնական շուկայում դեղերի շրջանառությունը կարգավորող իրավական նորմերը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, այս մասին նա հայտնել է նիստից հետո ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ կարճ ճեպազրույցի ընթացքում։
«Կարծում եմ՝ կարևոր փուլ է առաջ շարժվելու համար: Գրավիչ հանգամանքը Հայաստանի համար մեծ շուկան է: Եթե մեծ շուկան կանոնակարգվում է, խաղի կանոնները ֆիքսվում են, ապա կանոնավոր աշխատող բիզնեսի համար դա լավ է: Բիզնեսի համար անհրաժեշտ են հստակ, հասկանալի, երկարատև խաղի կանոններ»,- ընդգծել է Կարեն Կարապետյանը:

Documents approved by Eurasian Intergovernmental Council will foster business development – Armenian Premier
Documents approved by Eurasian Intergovernmental Council will foster business development –
Armenian Premier
YEREVAN, NOVEMBER 16, ARMENPRESS.  Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan highlighted the importance of the documents approved by the Eurasian Intergovernmental Council on November 16 from the perspective of business development. One of the documents on the agenda of the session was the draft Custom Code, the other was about the regulations of the circulation of medicaments in the common market, according to which a common pharmaceutical market will be put in force from January 1, 2017, “Armenpress” reports the PM told in a briefing for media representatives following the session.
“I think this is an important phase for moving forward. The attractive point for Armenia is the major market. If a large market is regulated providing a level playing field for all the participants, it is very good for business. Business needs clear and long-term rules”, Karen Karapetyan said.