Թրամփն ամերիկյան ԶԼՄ-ների մեծամասնությանը մեղադրել Է կողմնակալության մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփն այն կարծիքին Է, որ ամերիկյան գործնականում բոլոր ԶԼՄ-ները ծայրաստիճան կանխակալ վերաբերմունք ունեն իր նկատմամբ՝ միտումնավոր ընտրողների առջեւ իրեն ներկայացնելով աննպաստ լույսի ներքո: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այս կարծիքը միլիարդատերը հայտնել Է հոկտեմբերի 27-ի երեկոյան Fox News հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
«Կարծում եմ, որ նյութերի 93 տոկոսը, որոնք ԶԼՄ-ները հրապարակում եմ իմ մասին, բացասական են,- ասել Է նա:- Նույնիսկ եթե նյութը դրական Է, նրանք միշտ Էլ այն բացասական գույներով ներկայացնելու հնար են գտնում»:
Associated Press ի գործակալությունը հոկտեմբերի 27-ին հրապարակել Է հարցման արդյունքները, որոնց համաձայն՝ հարցվածների 56 տոկոսի կարծիքով՝ ամերիկյան ԶԼՄ-ները կանխակալ վերաբերմունք ունեն Թրամփի նկատմամբ: Հարցվածների միային 5 տոկոսն Է համարել, որ լրատվամիջոցներն ընդհանուր առմամբ աջակցում են Թրամփին եւ նրան ներկայացնում շահեկան կողմով: Հարցման մասնակիցների 37 տոկոսի կարծիքով՝ ԶԼՄ-ները ԱՄՆ-ի նախագահական մրցարշավը լուսաբանում են անաչառ ու հավասարակշռված, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп обвинил большинство американских СМИ в предвзятости
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп считает, что практически все американские СМИ относятся к нему с крайней степенью предвзятости, намеренно выставляя его в невыгодном свете перед избирателями. Такое мнение миллиардер выразил в четверг вечером в интервью телеканалу Fox News.
"Я думаю, что до 93% материалов, которые СМИ публикуют обо мне, являются негативными, - сказал он. - Даже если это и позитивный материал, они всегда найдут возможность подать его в негативном свете". По словам кандидата, он не привык к такому положению дел, поскольку до вступления в борьбу за пост президента журналисты писали о нем в основном положительные вещи. "Теперь же, что бы ты ни делал, это не имеет никакого значения", - отметил Трамп,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
В четверг информационное агентство Associated Press опубликовало результаты опроса, согласно которым 56% респондентов полагают, что американские СМИ предвзято относятся к Трампу. Лишь 5% опрошенных сочли, что медиа в целом поддерживают Трампа и выставляют его в выгодном свете. По мнению 37% респондентов, СМИ освещают президентскую гонку в США непредвзято и сбалансированно.