Գերմանիայում Eurowings-ի եւ Germanwings-ի շուրջ 400 չվերթ Է չեղարկվել գործադուլի պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայում Eurowings եւ Germanwings ավիաընկերությունների առնվազն 380 միջազգային եւ ներքին չվերթներ են հոկտեմբերի 27-ին չեղարկվել բորտուղեկցորդների մեկօրյա գործադուլի հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Deutsche Welle. հեռուստառադիոընկերությունը:
Գործադուլը վերաբերում Է ավելի քան 50 հազար ուղեւորների: Երկու ավիաընկերությունները նրանց հնարավորություն են տվել տոմսերի ամրագրումը չեղարկել կամ փոխել առանց լրացուցիչ վճարի:
«Մենք ցավում ենք, որ ստիպված ենք այս գործադուլն անցկացնել: Բայց բանակցությունները հասան այն կետին, երբ գործելու այլընտրանք չԷր մնացել, բացի գործադուլ անելուց»,-հայտարարել Է ավիացիոն արհմիության ղեկավար Նիկոլայ Բաուբլիսը:
Ավելի վաղ ավիաընկերության եւ արհմիության ներկայացուցիչների միջեւ տեղի են ունեցել տարիֆային բանակցություններ, սակայն կողմերին չի հաջողվել հասնել համաձայնության:

Около 400 рейсов Eurowings и Germanwings отменили из-за забастовки
По меньшей мере, 380 международных и внутренних рейсов авиакомпаний Eurowings и Germanwings были отменены в четверг в результате однодневной забастовки бортпроводников в Германии, передает телерадиокомпания Deutsche Welle.
Забастовка затрагивает более 50 тысяч пассажиров. Им обе авиакомпании предоставили возможность отменить или изменить бронь билетов без дополнительной платы.
"Мы сожалеем, что пришлось провести эту забастовку. Но переговоры дошли до той точки, когда не осталось иной альтернативы к действию, как устроить забастовку", — заявил глава авиационного профсоюза Николай Баублис,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Ранее между руководством авиакомпании и представителями профсоюза состоялись тарифные переговоры, однако сторонам не удалось достичь согласия.