Վրաստանի նախագահը դեռ չի որոշել՝ ում օգտին Է քվեարկելու
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին դեռ չի որոշել՝ որ քաղաքական կուսակցության օգտին Է քվեարկելու առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Իններորդ գումարման խորհրդարանի պատգամավորներին Վրաստանի քաղաքացիներն ընտրելու են հոկտեմբերի 8-ին: Ընտրություններին մասնակցելու են 19 կուսակցություններ եւ 6 ընտրադաշինք:
«Ես իմ ընտրությունը կանեմ՝ ելնելով այն բանից, թե քաղաքական գործիչներին ինձ ինչ կասեն դատական համակարգը առողջացնելու ու բարելավելու մասին… Ինձ հետաքրքրում Է, թե կուսակցությունների հարգելի ղեկավարները ինչ տնտեսական ծրագիր են իրագործելու եւ ինչ քայլեր են ձեռնարկելու տնտեսությունն առողջացնելու եւ աշխատատեղեր ստեղծելու համար»,- ասել Է Մարգվելաշվիլին՝ «ՏՎ Փիրվելի» հեռուստաալիքում ելույթ ունենալով «Հարցի ժամանակը» հաղորդման եթերում:

Президент Грузии не определился, за кого голосовать
Президент Грузии Георгий Маргвелашвили пока не решил, за какую политическую партию проголосует на предстоящих парламентских выборах.
Депутатов парламента девятого созыва граждане Грузии будут выбирать 8 октября. Участвовать в выборах будут 19 партий и 6 избирательных блоков, передает Арменпресс со ссылкой на Sputnik.
"Я сделаю свой выбор исходя из того, что мне скажут политики о том, как они собираются оздоровить и улучшить судебную систему… Меня интересуют, как  уважаемые лидеры партий покажут мне, какого типа экономическую программу проведут, и какие шаги предпримут для оздоровления экономики, чтобы создать рабочие места. Я буду наблюдать за этим и буду смотреть, какую политическую позицию предложат с точки зрения внешней политики, и так я сделаю выбор", — сказал Георгий Маргвелашвили в эфире передачи "Время вопроса" на телеканале "ТВ Пирвели".