Զինված խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը և Հովհաննես Հարությունյանը կալանավորվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Զինված խմբի վիրավոր անդամներ Աշոտ Պետրոսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Աշոտ Պետրոսյանի շահերի պաշտպան, փաստաբան Մերի Ալավերդյանը նշեց, որ կալանավորման վերաբերյալ միջնորդությունը բավարարել է Կենտրոն վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանը: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրի 219 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը)։

Two wounded gunmen arrested
YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS. Wounded gunmen Ashot Petrosyan and Harutyun Hovhannisyan have been arrested.
Ashot Petrosyan’s attorney Mary Alaverdyan said the Court of First Instance of “Kentron” administrative district approved the arrest decision.
They have been charged with Article 219, paragraph 3, point 1 (capture of buildings, transport, communication means by an organized group), and Article 235 , paragraph 3 (illegal acquisition, possession, transportation and use of firearms, ammunition, explosive devices or materials by an organized group).