Մեքսիկայում երկրորդ քաղաքագլուխն Է սպանվել հանգստյան օրերին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվս մեկ քաղաքագլուխ Է սպանվել Մեքսիկայի հարավում: Informador-ի տվյալներով՝ զինված գրոհայինները հարձակվել են Պունգարաբատո քաղաքի (Գեռերոյի նահանգ) քաղաքագլուխ Ամբրոսիո Սոտո Դուարտեի ավտոմոբիլի վրա: Միջադեպը տեղի Է ունեցել հարեւան Միչոականի նահանգում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հաղորդվում Է, որ հարձակման հետեւանքով վիրավորվել են ոստիկանության երկու աշխատակիցներ, որոնց կարգել Էին Սոտոյին պաշտպանելու համար: Ավելի վաղ քաղաքագլուխն սպառնալիքներ Էր ստանում տեղի թմրակարտելի անդամներից:
Հուլիսի 23-ին հնդկացիական Սան Խուան Չամուլա քաղաքի (Չյապասի նահանգ) վարչակազմի ղեկավարն սպանվել Է վրդովված քաղաքացիների կողմից, որոնք քաղաքապետական Էին եկել՝ բողոքելով  իշխանությունների ֆինանսական գործերի առիթով: Այդ ժամանակ փոխհրաձգության հետեւանքով հինգ մարդ Է զոհվել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Мексике убит второй за выходные мэр города
По данным Informador, вооруженные боевики напали на автомобиль мэра города Пунгарабато (штат Герреро) Амбросио Сото Дуарте. Инцидент произошел в соседнем штате Мичоакан.
Сообщается, что в результате нападения ранения получили два сотрудника полиции, которые были приставлены к Сото в качестве охраны. Ранее мэр получал угрозы от членов местного наркокартеля,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В субботу глава администрации индейского городка Сан-Хуан-Чамула (штат Чьяпас) был убит возмущенными горожанами, пришедшими к мэрии с претензиями по поводу финансовых дел властей. Тогда в результате перестрелки погибли пять человек.