Ադրբեջանական հրետակոծման հետևանքով վիրավորված երեխաները վիրահատվել են, վիճակը կայուն ծանր է
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի կողմից խաղաղ բնակավայրերի հրետակոծման հետևանքով վիրավորված երկու երեխաների առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Ստեփանակերտի «Արևիկ» մանկական հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Հովսեփ Մարգարյանը: «Երեխաների վիճակը ծանր է, բայց կայուն,  իրավիճակը վերահսկելի է: Ամեն ինչ արվել է, վիրահատությունները կատարվել են երկուսի մոտ էլ: Հիմա նրանք գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում` վերահսկողության ներքո»,-ասաց գլխավոր բժիշկը:
Նրա տեղեկացմամբ` երեխաները 12 և 13 տարեկան են, նրանցից մեկի մոտ ազդրոսկրի բեկորային կոտրվածք է, տրավմատիկ շոկ, երկրորդի մոտ փափուկ հյուսվածքների մասի վնասվածք` շոկային վիճակով:

Двое детей, раненных при артобстреле со стороны Азербайджана, прооперированы, их состояние стабильно тяжелое
Двое детей, раненных при артобстреле со стороны Азербайджана, прооперированы, их
состояние стабильно тяжелое
Состояние двоих детей, раненных при артобстреле со стороны Азербайджана, стабильно тяжелое. Об этом «Арменпресс» сообщил главврач степанакертской детской больницы «Аревик» Овсеп Маргарян.  «Состояние двоих детей тяжелое, но стабильное. Сделано все, обоих прооперировали. Сейчас они находятся в реанимации»,- сказал главврач степанакертской детской больницы «Аревик» Овсеп Маргарян.
По его сведениям, детям 12 и 13 лет; у одного из них оскольчатый перелом бедренной кости, травматический шок, у второго – ранение мягких тканей, шок.