Ադրբեջանական հրետակոծման հետևանքով վիրավորված երեխաները վիրահատվել են, վիճակը կայուն ծանր է
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի կողմից խաղաղ բնակավայրերի հրետակոծման հետևանքով վիրավորված երկու երեխաների առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Ստեփանակերտի «Արևիկ» մանկական հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Հովսեփ Մարգարյանը: «Երեխաների վիճակը ծանր է, բայց կայուն,  իրավիճակը վերահսկելի է: Ամեն ինչ արվել է, վիրահատությունները կատարվել են երկուսի մոտ էլ: Հիմա նրանք գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում` վերահսկողության ներքո»,-ասաց գլխավոր բժիշկը:
Նրա տեղեկացմամբ` երեխաները 12 և 13 տարեկան են, նրանցից մեկի մոտ ազդրոսկրի բեկորային կոտրվածք է, տրավմատիկ շոկ, երկրորդի մոտ փափուկ հյուսվածքների մասի վնասվածք` շոկային վիճակով:

Children wounded by Azerbaijani shelling are in critical but stable condition
YEREVAN, APRIL 2, ARMENPRESS. The two children wounded as a result of Azerbaijan shelling civilian settlements are in a critical but stable condition, Chief physician at “Arevik” Children's Hospital in Stepanakert Hovsep Margaryan told “Armenpress.
“The children are in a critical but stable condition, we control the situation. Everything has been done, they have both been operated. Now they are in intensive care unit, under supervision of doctors”, the chief physician said.
He informed that the children are aged 12 and 13; one of them sustained comminuted fracture of the hip and traumatic shock the other sustained soft tissue injury and is in a shock.