Մշակույթի նախարարությունը հայտարարում է Անկախության 25-ամյակի խորհրդանիշի և կարգախոսի մրցույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարարությունը հայտարարում է ՀՀ անկախության 25-ամյակի խորհրդանիշի (լոգոյի) և կարգախոսի մրցույթ: Հայտերն ընդունվում են էսքիզի տեսքով` գունավոր և սև-սպիտակ տարբերակներով: Էսքիզը պետք է ներկայացնել էլեկտրոնային կրիչի, ինչպես նաև 50x60 սմ ստվարաթղթի վրա: Խրախուսվում է նույն խորհրդանիշի տարբերակների ներկայացումն այլ ձևաչափերով (ծրար, ձևաթուղթ, գովազդ և այլն)՝ կարգախոսի օգտագործմամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ մշակույթի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, առաջարկները կքննարկի հանձնաժողովը, և հավանության արժանացած տարբերակը կհամարվի հոբելյանական տարվա միջոցառումների պաշտոնական խորհրդանիշն ու կարգախոսը:
Լավագույն աշխատանքների համար սահմանված է մեկ գլխավոր (500.000 դրամ) և մեկ խրախուսական (350.000 դրամ) մրցանակ:
Աշխատանքները պետք է ներկայացնել բացառապես փակ ծրարով: Փակ ծրարի ներսում անհրաժեշտ է տեղադրել թերթիկ՝ նշելով հեղինակի անձնական տվյալները՝ անուն, ազգանուն, հայրանուն, հասցե և հեռախոսահամար: Նույն թերթիկի վրա գրել 10 նիշից բաղկացած թվային կոդ` հայտի հեղինակի ցանկությամբ: Օրինակ՝ Մկրտչյան Արմեն Վիգենի: Ֆուչիկի 4, բն 8: Հեռ՝  +374 (000000) Կոդ՝ (0000000000): Փակ ծրարի վերևի աջ անկյունում պետք է նշել միայն վերոհիշյալ կոդը:
Մրցույթի հետագա ընթացքին հետևելու համար առաջարկվում է այցելել ՀՀ մշակույթի նախարարության ֆեյսբուքյան էջ: Այդպես կարելի է հետևել մրցույթի վերաբերյալ ցանկացած տեղեկատվության: Ցանկալի է նաև մրցույթի մասին տեղեկատվության տարածումը սեփական ֆեյսբուքյան պրոֆիլների միջոցով:
Մրցույթին ներկայացված աշխատանքները վերադարձման ենթակա չեն:
Մրցույթի մասնակիցը կամ նրա լիազորված անձը հայտը հանձնելիս ստանում է համապատասխան ստացական:
Հայտերն ընդունվում են մինչև 2016 թ. մարտի 10-ը ՀՀ մշակույթի նախարարության աշխատակազմի ընդհանուր բաժնում: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար զանգահարել՝ (011) 52-39-22:

Министерство культуры Республики Армения объявляет конкурс на создание эмблемы и девиза к 25-летию Независимости
Министерство культуры Республики Армения объявляет конкурс на создание эмблемы (логотипа) и девиза к 25-летию Независимости.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства культуры Армении, заявки принимаются в виде эскизов в цветном и черно-белом вариантах, и должны быть представлены на электронном носителе и картоне 50x60 см.
Приветствуется представление вариантов одного и того же логотипа в различных форматах (конверт, бланк, реклама и т.д.), с использованием девиза. Предложения будут обсуждены комиссией, а одобренный вариант станет официальным логотипом и девизом мероприятий юбилейного года.
Для лучших работ учреждены награды: одна главная премия (500.000 драмов) и одна поощрительная (350.000 драмов).
Работы необходимо представить с маркировкой, указывающей номер кода. К работам прилагается запечатанный конверт, с той же маркировкой и кодом.
В запечатанном конверте должна содержаться информация с данными автора: фамилия, имя, отчество, адрес и номера телефонов. Участник конкурса или его уполномоченное лицо, при сдаче заявки, получает расписку с информацией о количестве и виде сданных работ, электронном носителе и запечатанном конверте.
Присланные на конкурс работы возврату не подлежат. Заявки принимаются до 10-го марта 2016 г., в общем отделе аппарата министерства культуры Армении (адрес - Правительственное здание 2, ул. В.Саргсяна 3).