Երևանում նոյեմբերի 28-29-ին կանցկացվի գինու համտես-տոնավաճառ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությունը և Երևանի քաղաքապետարանը նոյեմբերի 28-29-ին մայրաքաղաքի Հյուսիսային պողոտայի տարածքում կկազմակերպեն գինու համտես-տոնավաճառ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից,միջոցառմանը, որի նպատակն է խթանել հայրենական արտադրանքի ճանաչումը և գինու օգտագործման մշակույթի տարածումն ազգաբնակչության շրջանում, կմասնակցի մոտ 20 ընկերություն, որոնցից յուրաքանչյուրը կներկայացնի իր լավագույն արտադրանքը:
Գինու համտես-տոնավաճառը միտված է նաև նպաստել Հայաստանում տուրիզմի զարգացմանը և ներկայացնել մասնակիցներին հայ գինեգործության լավագույն ավանդույթները: Տոնավաճառը կգործի ժամը 11:00-ից մինչև 21։00-ն:

Wine Tasting Fair to be organized in Yerevan on Nov. 28-29
YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. Ministry of Agriculture of the Republic of Armenia and Yerevan Municipality will organize Wine Tasting Fair in capital’s Northern Avenue on November 28 till November 29. As “Armenpress” was informed by the Division of Information and Public Relations of the Ministry of Agriculture of the Republic of Armenia, 20 companies introducing their best products will participate in the event which is aimed at promoting recognition of products made in Armenia and dissemination of wine culture among the population.
Wine tasting fair also intends to promote tourism in Armenia introducing best traditions of Armenian winemaking to the participants. The fair will be open from 11:00 till 21:00.